Нерозуміння власних бажань досить часто супроводжує дорослих людей і це несе за собою багато проблем, і здебільшого, ті, що стосуються соціуму.
Про те чому ж саме ми не розуміємо своїх бажань, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram психолога Олекандра Цуркана.
Кожен у дитинстві чув певні настанови у ті моменти, коли він просто не знав чим зайнятися, або коли нам забороняли робити те, що хочеться та знецінювали наші захоплення, бажання, інтереси тощо.
Такими фразами, вам вселили, що:
Потрібно постійно бути зайнятою чимось корисним. Тоді до вас не пристають, не сварять, і ніби як вважають хорошою. Проблема у тому, що справи ніколи не закінчуються, і будь-який відпочинок та перепочинок починають трактуватись як лінь.
Є правильні та неправильні справи. Навчатись та допомагати батькам це правильно, а всілякі там ігри, мрії, малювання, вирізання, плетіння - марна трата часу. Саме так втрачається контакт із собою та розуміння своїх бажань та інтересів.
Не можна розслаблятись, потрібно завжди бути напоготові. Тому що в будь-який момент можуть зайти батьки, проконтролювати чим займаєшся, і насварити. Звідси стрес, напруга та страх, що зараз все дізнаються, що ви недостатньо хороша.
"В результаті навіть у дорослому віці не можете дозволити собі поспати вдень, спокійно почитати книгу, не відповісти на дзвінок або ж придумати чим зайнятись у вихідний або взагалі по житті", - зазначає психолог.
Також він додав, що ваш стрес викликаний тривогою "зробити щось не правильно" і страхом, що оточення у вас розчаруються та зроблять висновок, що ви погана людина.
Наявність страху та тривоги - це сигнал про якусь не опрацьовану дитячу травму, повторення якої ви боїтесь дотепер.
Страх та тривога - це найшвидше від чого можна позбавитись у терапії. Для цього не потрібні роки роботи, достатньо знайти та розібрати ключову подію дитинства, яка вас травмувала (сварять, бʼють, тримають у напрузі, обзивають, розчаровуються). Якщо це зробити, травма зцілюється та перестає впливати на ваше поточне життя.
Раніше ми розповідали про те, чому під час свят з‘являється відчуття самотності.
Також читайте наш матеріал про те, як скласти список справ націлений на успіх у новому році.