Дослідження показує, що тест, який вивчає кровоносні судини в задній частині ока, може передбачити ризик інсульту людини. Річ у тому, що складна судинна мережа сітківки ока має спільні риси з мережею мозку.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Daily Express.
Аналіз таких характеристик, як щільність, звивистість і кут розгалуження вен і артерій, може дати підказки про системне здоров’я людини.
Дослідники проаналізували зображення понад 45 тисяч людей, зареєстрованих у UK Biobank. З них 749 перенесли інсульт протягом середнього періоду спостереження 13 років.
Дослідження виявило 29 показників здоров’я судин, які, здається, допомагають передбачити ризик інсульту людини.
У поєднанні з інформацією про їхній вік і стать цей "судинний відбиток" був таким же гарним для прогнозування ризику інсульту, як аналіз традиційних показників ризику, таких як холестерин, вага та статус куріння.
Команда зазначила, що їх метод використовує фотографію очного дна, яка вже широко пропонується оптиками. Безболісна, неінвазивна процедура передбачає фотографування задньої внутрішньої стінки ока.
Зазначається, що традиційні методи оцінки ризику інсульту, такі як аналізи крові, можуть бути інвазивними або дорогими, а також мають обмежений прогноз.
"Потрібні вдосконалені моделі прогнозування інсульту, а нові підходи до аналізу судин сітківки пропонують можливість покращити точність прогнозу", - вважають вчені.
Читайте також, яку річ для здоров'я треба купити всім після 40 років.
До речі, кардіолог розповіла, чому після 30 років різко підвищується тиск.