Прийом вітаміну Д натщесерце небезпечне, але так робити не варто. Він просто не засвоюватиметься і ніякої користі вашому здоров'ю не принесе.
Як правильно приймати вітамін Д, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) із посиланням на Wprost.
Вітамін Д надзвичайно важливий для організму та виконує безліч важливих функцій, у тому числі:
Вітамін Д може синтезуватися у шкірі під впливом сонячної радіації. Але восени та взимку сонця мало і сонячних променів не вистачає.
У період з жовтня по березень лікарі рекомендують отримувати вітамін Д з їжею (риба, така як вугор, лосось, тріска, оселедець, скумбрія, гриби, яєчні жовтки, коров'яче молоко та жовтий сир) або доповнювати препаратами.
"Вітамін Д розчиняється в жирах, тому він найкраще засвоюється і перетворюється на активний вітамін Д (у форму, яку організм може використовувати) при прийомі з їжею, що містить жир. Якщо в кишечнику разом з вітаміном Д немає їжі, що містить жир, організм не здатний її переробити, і більша частина вітаміну пройде через травну систему і просто виведеться з організму. Тож користі буде мало", - пояснює доктор Джошуа Берковіц.
На думку експерта, найкращими жирними продуктами, що підтримують розщеплення вітаміну Д в організмі, є вершкове масло, жирна риба, сир і м'ясо. Ще краще, коли ми їмо продукти, що містять одночасно жири та природний вітамін Д. До них відносяться: риб'ячий жир, жирна риба, така як форель, лосось та оселедець, а також скумбрія, вершкове масло та яєчні жовтки.
Як вже згадувалося, гриби є гарним джерелом вітаміну Д. Однак найкраще готувати їх з невеликою кількістю рослинної або вершкового масла, щоб отримати жир, необхідний для засвоєння вітаміну D з їжі.
До речі, ми писали про те, які вітаміни потрібні організму в січні.
А ще розповідали про те, в яких звичайних продуктах варто шукати потрібні вітаміни взимку.