"Поясніть мені" та "Поважайте": які 5 важливих фраз діти ніколи не скажуть батькам
Батьки прагнуть стати для своєї дитини не тільки наставником та вчителем, а й другом. Вони б хотіли завжди знаходити правильні слова та заспокоювати, коли це необхідно. Однак більшість дорослих не завжди розуміють потреби дитини, а малюки не можуть сказати потрібні фрази.
Які 5 фраз дитина ніколи не скаже своїм батькам, а варто було б, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Nasha mama.
Поважай мої емоції та почуття
Психологи кажуть, якщо дитина сумує, злиться або радіє - це її щирі переживання і різні "сторони однієї медалі". Забороняти щось відчувати, знецінювати або казати, що відчуття дитини - помилкові, категорично не можна.
Дитині буває нелегко зрозуміти свої почуття та емоції самостійно, тому батькам варто підтримувати та допомагати справитися з труднощами.
Пояснюй мені причини своїх рішень та вчинків
Дитина має розуміти, чому щось можна або не можна робити. І для цього потрібно пояснити це простою зрозумілою мовою. Якщо говорити з дитиною правильно, то це допоможе вирости їй відповідальною та самостійною.
Поважай мої інтереси
Якими б дивними вам не здавалися інтереси дитини - поважайте їх. Вона має право на власні смаки у музиці, фільмах, книжках, спорті та хобі.
"Ви навіть уявити не можете, як черговий пройдений рівень у "тій тупій грі" допоможе дитині стати більш впевненою, коли вона виросте", - підкреслює психолог.
Я вчуся на помилках
Батьки мають дати можливість дитині робити помилки. І не карати за них, а терпляче та спокійно пояснювати, чому сталася помилка і які наслідки вона може мати.
Навіть, коли дорослі спокійно пояснюють, як треба робити правильно, то не усвідомлюють, як намагаються реалізувати свою потребу у перевазі.
Будь послідовним у своїх вимогах та обмеженнях
Це допоможе дитині зрозуміти правила та адаптуватися під них. Постійна зміна вимог і раптові покарання, які часом просто залежать від власного емоційного стану батьків, можуть збивати малюка з пантелику і зменшувати рівень довіри до слів дорослих.
Раніше ми писали про те, що насправді відчувають діти, коли на них кричать батьки.
А ще розповідали про ознаки того, що дитина скоро сяде вам на голову.