Потужна магнітна буря накриває Землю: коли треба поберегтися
Магнітна буря червоного рівня накрила Землю у вівторок ввечері, 16 квітня. Ця буря буде затяжною і свого піку вона досягне сьогодні, 17 квітня, після обіду.
Що варто знати про цю магнітну бурю та коли треба поберегтися, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Meteoagent.
Що таке магнітна буря
На Сонці часто стаються різноманітні вибухи та спалахи, які призводять до викиду у простір великої кількості сонячної енергії. Вона складається з заряджених частинок (протонів та електронів), які дуже швидко поширюються у різні сторони, й також в сторону Землі.
Коли ці частинки досягають магнітосфери Землі, відбувається геомагнітна активність, яку вчені називають сонячними чи магнітними бурями.
Бурі розділяються на декілька категорій за своєю потужність. Від К-індексу 1 до К-індексу 4 - це малопомітні та помірні бурі, більшість з яких люди на Землі не відчувають. Бурі з К-індексом від 5 до 9 - бурі червоного рівня, які можуть впливати на життєдіяльність людини.
Такі бурі можуть впливати на роботу джерел зв'язку - вишок, супутників, GPRS, радіо, а також викликати у багатьох людей погіршення самопочуття.
Що відомо про бурю
За даними супутникових систем NOAA, TESIS та міжнародних метеорологічних лабораторій у всьому світі, потужна магнітна буря К-індексу 5 накрила Землю ввечері у вівторок, 16 квітня. В середу, 17 квітня, вона досягне свого піку після обіду та стане потужнішою - очікується червоний рівень К-індексу 6.
В четвер, 18 квітня, буря трохи ослабне, однак за прогнозами, очікується червоний рівень К-індексу 5. Тільки у п'ятницю, 19 квітня, ця потужна буря піде на спад.
Магнітна буря 15-17 квітня (скриншот)
Влив магнітних бур на людину
Вчені вже багато років вивчають вплив магнітних бур на життєдіяльність людини та провели чимало досліджень. Деякі з цих досліджень підтверджують взаємозв'язок між магнітними бурями та самопочуттям людини. У такі дні люди значно частіше скаржаться на погіршення самопочуття, звертаються до лікарів за допомогою, особливо до кардіологів.
Найчастіші скарги:
- Головні болі, мігрень
- Слабкість, втома
- Проблеми зі сном - сильна сонливість та безсоння
- Туман в голові, порушення концентрації
- Запаморочення
- Швидка втомлюваність
- Агресія та роздратування
- Загострення хронічних захворювань
- Проблеми з серцем
- Стрибки тиску
Однак найбільшу небезпеку магнітні бурі становлять для астронавтів, які знаходяться поза зоною захисного екрану землі. Вони можуть зазнати впливу високого рівня радіації, а це у рази збільшує ризик виникнення раку.
Як захистити себе під час магнітної бурі
Лікарі у такі дні дають зазвичай загальні рекомендації, які містять поради більше відпочивати, не перенапружуватися та слідкувати за станом здоров'я.
Що дозволить пройти магнітну бурю без наслідків:
- Дотримуйтеся нормального режиму дня
- Спіть не менш 7-9 годин на добу
- Повноцінно та регулярно харчуйтеся
- Пийте достатньо рідини
- Не зловживайте кавою, енергетиками, алкоголем, цигарками, гострою та шкідливою іжею
- Знижуйте фізичне навантаження
- Дихайте свіжим повітрям - у парку, у дворі, за містом
- Провітрюйте приміщення
- Не нервуйте без потреби та знижуйте психоемоційне навантаження
- При потребі - звертайтеся до медиків
Раніше ми писали про те, які 6 небезпечних симптоми не можна ігнорувати.
А ще розповідали про те, при якому головному болю потрібно негайно звернутися до лікаря.