Поліція Борисполя врятувала хижого птаха, який був сильно травмованим: надзвичайна історія (фото)
У місті Бориспіль Київської області правоохоронці знайшли та врятували хижого птаха - канюка. Тварина була сильно травмованою, тому без медичної допомоги не обійшлося.
Про це розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на допис Центру порятунку диких тварин у Facebook.
Історія порятунку
Поліція Борисполя доставила до Центру травмованого канюка. Що саме сталося з птахом, невідомо, проте вочевидь він потрапив у складну ситуацію. Канюку діагностували черепно-мозкову травму, ліва нога зазнала серйозних ушкоджень, роздроблена кістка.
Травмування дикого птаха (фото: Facebook/Центр порятунку диких тварин)
Команда медиків вжила всіх необхідних заходів для надання термінової допомоги канюку. Фахівці наклали гіпс на ушкоджену ліву ногу з метою її подальшого відновлення та призначили подальше лікування.
У лікарні канюку допомогли для швидшого одужання (фото: Facebook/Центр порятунку диких тварин)
"Цей випадок свідчить про важливість співпраці між владою та громадськістю для забезпечення безпеки та захисту дикої природи. Нам важливо пам'ятати про потребу у збереженні та відновленні природних екосистем та їхніх місць проживання, а також про значущість допомоги та реабілітації травмованих тварин", - наголосили зоозахисники.
Довідка
Канюк звичайний, половик - це вид хижих птахів родини яструбових. В Україні найчисельніший хижий птах; у різних регіонах осілий, кочовий чи перелітний.
Цей вид поширений практично в усій Європі. Зазвичай веде осілий спосіб життя, і лише птахи одного підвиду є перелітними. Саме вони на зиму мігрують на південь Азії чи до Африки.
Оселяється канюк неподалік відкритих просторів: на горбистих ділянках хвойних та листяних лісів, у тугайових лісах.
Гніздову популяцію в Європі оцінюють у 814 000-1 390 000 пар, що становить близько 75% від загальної чисельності виду. Її оцінюють у 2 100 000-3 700 000 дорослих особин.
Канюків звичайного виду інколи приручають та дресують для полювання на куріпок і молодих кролів. Людей, які дресують мисливських соколів і канюків, називають сокільниками.
У природних умовах живе до 26 років, у неволі - до 30 років.
Раніше ми розповідали, чим годувати взимку птахів, щоб не нашкодити їм.
Читайте також про те, що до України прилетіло понад 30 000 цікавих птахів.