У єгипетському пірамідному некрополі археологи знайшли кольорові фрески, які ілюструють повсякденне життя аристократів стародавнього Єгипту. За оцінкою вчених, цим зображенням близько 4 300 років.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію СNN.
Фрески виявили у пірамідному некрополі Дахшур, що в 40 кілометрах на південь від Каїра. Це найпівденніший з великих некрополів пірамід Стародавнього царства в околицях стародавньої столиці Мемфіса. Головними визначними пам'ятками є дві великі піраміди царя Снеферу: так звана зігнута піраміда і Червона піраміда.
Гробниця зроблена з необпаленої глинобитної цегли, завбільшки 8 метрів на 12 метрів. Вона має сім похоронних шахт, а також ще одну шахту для керамічних чаш та інших предметів, які використовувалися в похоронних ритуалах.
Згідно з написами на дверях, гробниця належала людині на ім'я Сенеб-Небеф, який служив в адміністрації жителів палацового району, а також його дружині Ідут.
Вчені припускають, що гробниця датується кінцем V або початком VI династії - приблизно 2300 роком до нашої ери.
"Коридор і культова кімната були прикрашені витонченими картинами на глиняній штукатурці - рідкість для некрополя Дахшур. Попри значні руйнування, збереглося багато зображень. Вони показують зображення власника гробниці та його дружини, сцени з повсякденного життя - осли на гумні, кораблі на Нілі, ринкова площа і слуги, які приносять дари для похоронного культу", - каже керівник експедиції Штефан Зайдльмаєр.
За його словами, елегантні форми і досконале виконання фресок є доказом мистецького середовища столичного регіону розвиненого Старого Королівства.
Написи показали, що власник гробниці обіймав кілька посад у королівському палаці в адміністрації орендарів, а його дружина носила титули жриці Хатхор і леді Сикомор.
Німецький археологічний інститут Каїра проводив розкопки в Дахшурі з 1976 року. Спершу вивчали піраміди царя Снеферу з Стародавнього царства та короля Аменемхета III з Середнього царства.
Однак останні розкопки були зосереджені на могилах великих державних діячів, священників і адміністраторів тих самих епох.
Зараз археологи продовжують розкопки на цьому місці, намагаючись розкрити більше таємниць цієї місцевості.
Раніше ми писали про те, на що хворіли фараони й чим заражені єгипетські мумії.
Читайте також про те, у Маріуполі окупанти знищують археологічну пам'ятку V тисячоліття до нашої ери.