Володимир Данилець і Володимир Мойсеєнко - учасники українського комічного дуету "Кролики", створеного ще у 1987 році. Артисти виступають українською та російською мовами, проте після 2014 року вони не відмовилися від діяльності у РФ, і навіть із початком повномасштабного вторгнення їхня позиція не змінилася.
Що відомо про зірок, як вони виглядають та якими скандальними вчинками відзначилися, читайте у матеріалі РБК-Україна (проєкт Styler).
Данилець познайомився зі своїм майбутнім колегою під час роботи в "Укрконцерті", українській гастрольно-концертній організації. У 1987 році артисти зустрілися з режисером-постановником "Укрконцерту" Євгеном Перебийносом, і тоді був створений їхній комічний дует та "творчий тандем маленького гумористичного театру", як зазначається у Вікіпедії.
У 1991 році на екрани вийшов номер "Кролики прилетели", зйомки якого проходили у Москві. Шоу здобуло велику популярність і принесло артистам неабияке визнання. Після цього Данилець і Мойсеєнко почали брати участь у численних телепередачах та давати безліч концертів.
Данилець, уродженець села Дмитрівка на Чернігівщині, попри своє українське походження, не поспішав виступати українською. Цікаво, що комізм його епохального номера "Кролики" полягає саме у влучному відтворенні народної манери розмови мешканців Бахмацького району.
З 2010-х років виконавці стали все частіше гастролювати Росією, хоча продовжували жити в Україні. Після агресії РФ проти України у 2014 році Данилець продовжував брати участь у розважальних заходах в країні-агресорці та виступати на російському телебаченні.
Через це артиста почали звинувачувати у сепаратизмі, і у січні 2015 року активісти організацій "Правий сектор" та "Автомайдан" зірвали концерт "Кроликів", який мав відбутися у Трускавці.
У мережі також згадували виступ Данильця в телепередачі "Всі свої" на початку 2011 року, ще задовго до подій на Донбасі, де артист коментував мовне питання.
"А якою українською мовою ми повинні сьогодні розмовляти в Україні? Яка в нас зараз літературна мова, і де вона? Зараз українська мова незрозуміла, тому що як такої літературної мови немає. Зараз йде вплив з львівським, вибачте, проносом. А чо не можна з чернігівським, з дніпропетровським, сумським? Нема в нас культури, тому й мови нема", - заявляв Данилець.
У 2016 році Мойсеєнко і Данилець разом зі ще однією зрадницею-українкою, Наташею Корольовою, перевтілилися в образи стюардеси та пілотів і виконали сатиричну пісню, яка висміювала заборону на польоти російських авіаперевізників до України, введену Кабміном у жовтні 2015 року. Деякі ЗМІ назвали цей виступ "відверто антиукраїнським" та "пропагандистським".
На початку 2016 року на сайті Адміністрації Президента України з'явилися кілька петицій із вимогою позбавити Данильця і Мойсеєнка звання "Народний артист України" через їхні проросійські погляди.
На початку 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, "Кролики" заявляли про цькування в Україні під час інтерв'ю російській програмі "Судьба человека", присвяченій 35-річчю їхньої діяльності.
"Нас там підмонтували, як ми сидимо й аплодуємо. І ось почалося цькування в Україні. Мовляв, ми знімаємося у програмі країни-агресора. У зв'язку з цим нам зірвали два сольні концерти у Трускавці. Квитки були продані. Люди приходили, а інші стояли з "коктейлями Молотова" та не пускали їх", - казали зірки, маючи на увазі концерт "Новорічний парад зірок", на якому російські вокалісти виконували пісню про санкції проти України.
Крім того, дует висловлювався і щодо президентства Володимира Зеленського:
"Він завжди виступав за щастя та радість, критикував нелюбих політиків. Коли це все трапилося, було боляче. Не тільки для нас, як для артистів, а для всього народу".
Наприкінці 2022 року стало відомо, що, попри антиукраїнські погляди, Данилець і Мойсеєнко продовжують жити у Києві. Актор Віктор Андрієнко підтвердив це в одному зі своїх інтерв'ю.
У квітні минулого року їхні концерти в США почали скасовувати завдяки діям українських активістів. Останній концерт "Кроликів" в Україні відбувся у листопаді 2015 року в Чернігові, після чого на батьківщині вони більше не виступали.
Обоє артистів також опинилися у базі сайту "Миротворець" через пропозицію провести телеміст між РФ і Україною у 2019 році, що могло спричинити легалізацію російського пропагандистського контенту в українських медіа. З 2014 року Данилець і Мойсеєнко незаконно відвідували окупований Крим.
За сторінкою артистів в Instagram стежать близько 3 тисяч користувачів, але наразі вона неактивна. Крайній допис датується лютим 2022 року, за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення.
Ми писали, що Данилець і Моїсеєнко, які підтримали війну в Україні, прийшли на похорон Ніни Матвієнко, яка пішла з життя у жовтні минулого року.
Також пригадайте, як виглядає співак-волонтер Андрій Заліско, який разом з Юліком дає благодійні концерти за кордоном.
Для написання матеріалу були використані джерела: інформація про артистів зі сторінки Вікіпедія, їхня сторінка в Instagram, коментарі зірок для програми "Судьба человека", інтерв'ю Віктора Андрієнка Rostyslove Production.