Осінь та зима можуть стати серйозним випробуванням для українців. Підготуватися до нестандартних ситуацій і форс-мажорів варто вже зараз і зробити запас необхідних продуктів і речей на кілька місяців вперед.
Що потрібно купити вже зараз і як правильно скласти список для походу до супермаркету - читайте у матеріалі Styler нижче.
Взимку можуть бути перебої з електроенергією, опаленням, газом та водою. Це означає, що у квартирах стане холодно, темно і буде складно вирішити багато питань.
Під час відключення електрики можливі проблеми у роботі торгових точок та банкоматів. Тому варто заздалегідь запастися предметами, які допоможуть вам безболісно пережити кризу протягом кількох днів.
Закуповувати про запас абсолютно всі позиції не варто. Визначтеся з тим, що у вашому будинку має бути обов'язково. Також зробіть запас продуктів, які можна приготувати швидко, просто зігріти або вживати без готування.
Що може бути у списку:
Навіть якщо у вашій родині всі абсолютно здорові - складіть аптечку з мінімального стандартного набору. Туди повинні входити препарати:
Вибирайте препарати відповідно до потреб кожного члена сім'ї. Якщо у вас маленькі діти - повинні бути ліки для їхньої вікової групи. Якщо в будинку є люди похилого віку - додайте серцеві препарати, від підвищеного тиску.
Обов'язково запасіться препаратами від хронічних захворювань. Такі ліки в умовах війни мають бути в будинку завжди у запасі. Також не забудьте тонометр, градусник.
Крім їжі, води та ліків вам точно знадобляться різні дрібниці, про які ми найчастіше забуваємо. Цей список містить:
Батарейки - до кожного гаджета, який від них живиться. Підбирайте потрібні батареї під ваше кишенькове радіо або ліхтарик індивідуально.
Свічки - звичайні, але ті, які можуть служити довго.
Сірники та запальнички
Ліхтарик, нічники, лампи на батарейках - все, що може дати джерело світла
Кишенькове радіо
Павербанк
Корм для домашніх тварин та наповнювачі для туалету купіть заздалегідь, із запасом на місяць наперед. Перевірте аптечку для тварин.
Ще варто провести плановий огляд у ветеринара, зробити все щеплення. Подбайте про те, щоб їх переноски, клітка, спальне місце були з утеплювачами. Це може бути додатковий килимок, комбінезони для котів та собак, утеплювач у лежанку або теплий килимок із прорізами для кліток.
Для кожного члена сім'ї приготуйте тривожний рюкзак з усім необхідним. Регулярно перевіряйте його вміст і за потребою додавайте або оновлюйте.
Якщо надійде сигнал про негайну евакуацію - у вас не буде часу на збори. Вам доведеться взяти такий рюкзак та залишити своє житло.
Пледи, тепла ковдра, теплі спортивні костюми, шкарпетки та капці, піжами та килимки - все це вам дійсно знадобиться. І якщо ви раніше не докупили кожному члену сім'ї набір теплих речей - зробіть це зараз.
Утепліть квартиру, застеліть килими на підлогу, на стіни, заклейте вікна та всі щілини. Про всяк випадок продумайте, як ви зможете обігріти житло або приготувати їжу.
До речі, раніше ми розповідали про те, що має бути у тривожному рюкзаку.
Також ми писали, як насправді виглядає повний блекаут в межах одного великого міста.
.