Під Одесою стався випадок отруєння маленької дитини засобом від гризунів - 11-місячний малюк скуштував щурячу отруту, і був госпіталізований до лікарні.
Про інцидент повідомили у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеської області на сторінці у Facebook.
НП сталася у селищі Велика Михайлівка у понеділок, 6 березня.
Зазначається, що після того, як маленький хлопчик спробував на смак щурячу отруту та отруївся, оперативно послідувало звернення за медичною допомогою, що дозволило швидко забрати постраждалу дитину в клініку для лікування.
"11-місячний хлопчик отруївся щурячою отрутою у Великій Михайлівці. "Швидка" була на місці вже через 7 хвилин", - розповіли у Центрі.
Маля госпіталізували до Велико-Михайлівської центральної районної лікарні. Медики уточнили, що стан дитини розцінюється як задовільний.
"Шановні батьки! Будьте уважні до своїх дітей. Не залишайте медичні препарати, побутову хімію та отруту у доступних для малечі для місцях... Так ви можете попередити трагедію", - закликають в обласному Центрі ЕМП та МК.
Більшість щурячих отрут (родентицидів) є антикоагулянтами. Механізм дії більшості родентицидів полягає в інгібуванні вітаміну К, який бере участь у процесах синтезу факторів згортання, зазначає українська лікар-реаніматолог Тетяна Черевко.
Після потрапляння в організм отрути необхідний якийсь час, поки власні запаси вітаміну К вичерпаються, після чого в умовах припинення синтезу власного вітаміну К поступово розвивається дефіцит факторів згортання з усіма наслідками, що звідси випливають.
Типовий час початку розвитку клінічних симптомів від 3 до 5 днів після потрапляння отрути до організму. Найчастішими симптомами є:
Лікування багато в чому залежить від того, на якій стадії пацієнт доставлений до лікарні. Якщо отрута була з'їдена кілька хвилин/год тому, необхідні дії, що включають стандартний протокол де контамінації:
Специфічна терапія передбачає введення антидота - вітаміну К. Крім цього, залежно від симптомів і результатів аналізу крові необхідна симптоматична терапія, яка, як правило, має на увазі інгібітори протеолізу у високих дозах (гордокс, контрикал), антибіотикотерапію, оксигенотерапію.
Раніше повідомлялося, що в Одесі 17-річна дівчина потрапила до реанімації через гриби з ринку.
Нагадаємо також, перед цим ми розповідали, як розпізнати у себе харчове отруєння, які бувають симптоми, лікування та профілактика.