Для когось прибирання - лише один з хатніх обов'язків, а для когось - медитація. Та, окрім цього, прибирання може бути чудовим способом виплеснути гнів безпечно - а енергія допоможе зробити очищення оселі більш ефективним.
Про те, які хатні справи можуть допомогти виплеснути злість, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Real Simple.
Прибирання в гніві - це процес, коли ви беретеся за прибирання з метою вивільнити накопичені емоції. Водночас фізичне навантаження змушує вивільнити енергію, зосередившись на завданні, а не на негативних думках.
Це також допомагає відчути контроль безпечним способом. Часто гнів виникає в ситуаціях, коли ми відчуваємо себе безпорадними, проте можна взяти на себе відповідальність за прибирання, виконати його і відчути задоволення від того, що стало на одну справу менше.
Почистити шви між плиткою у ванній
Ви можете ефективно очистити плиткові шви за допомогою гарячої води та щітки з жорсткою щетиною. Але насправді, головна складність полягає в тому, що очищення затірки вимагає зусиль - тому вся лють йде в прибирання.
Аби не пошкодити бідолашні шви, рекомендують утриматися від агресивних хімічних засобів, оцту чи відбілювачу, зробивши натомість пасту з харчової соди та перекису водню.
Пропилососити килим та підлогу
Чим важчий пилосос, тим краще - це змушує виливати енергію від злості у фізичні вправи. А чим брудніша підлога - тим більше зусиль.
Щоб зібрати найбільше бруду, чергуйте напрямки. А якщо після цього хочеться додати трохи ароматів, найпростіший спосіб - змочити ватні диски улюбленою ефірною олією та розкласти по кімнатах.
Вибити килими
Іноді насадки пилососа для килимів не впораються з проблемою. Тож в цьому випадку вибивання килимка може бути значно кращим варіантом.
Це не лише фізичні навантаження та активні рухи, які вивільняють лють, а й метод, що дозволяє заощадити електроенергію. Однак, вибиваючи килим, не перестарайтеся - щоб не налякати гучними звуками сусідів.
Помити підлогу
Якщо ви настільки злі, що хочеться когось штовхнути - спробуйте замість цього ретельно та інтенсивно вимити підлогу, нахиляючись, щоб очистити важкодоступні ділянки.
Водночас пам'ятайте, що починати слід з дальнього кута кімнати - і рухатися назад до дверей. Адже опинившись у пастці в кутку, коли доведеться йти по щойно вимитій підлозі, ви можете бути ще більш роздратованими.
Пропилососити меблі
Підніміть подушки дивана, щоб отримати доступ до всього пилу під ними - і щоб бруд отримав прочухани. Хоча навіть думка про прибирання може втомлювати, негативні емоції часом ніби відкривають друге дихання.
А якщо у вас ще залишилася енергія для спалювання, прямуйте до сміттєвого відра і викиньте все сміття, яке ви щойно зібрали в контейнер пилососа.
Регулярно чистячи пилосос та обприскуючи щетину та щітки дезінфекційним засобом, ви позбавляєте прилад від потенційних мікробів та бактерій.
До речі, раніше ми писали про те, яким речам в оселі треба прибирання кожного дня.
Читайте також, які ще способи допомагають взяти гнів під контроль.