Здавалося б, немає нічого складного в тому, щоб зварити вареники та пельмені. Але майже кожен кулінар стикається із ситуацією, коли тісто починає розповзатися, тріскає та смачна начинка спливає. Свій апетитний вигляд пельмені та вареники одразу втрачають.
Часто у цьому винна не якість тесту, а неправильне приготування. Які помилки часто припускаються при варінні пельменів і вареників - читайте нижче.
Вода має бути не тепла і тим більше – не холодна. Її потрібно довести до кипіння. А потім додати потрібну кількість солі.
І тільки в киплячу підсолену воду можна відправляти вареники чи пельмені.
Пельмені та вареники в процес приготування помішувати потрібно обов'язково і якнайчастіше, інакше страва буде зіпсована.
Бажано помішати відразу після занурення у воду, тому що в гарячій воді тісто стає липким і пельмені можуть злипнутися. А потім тісто почне рватися та тріскатись. А потім потрібно помішувати кожні 2 хвилини.
Чітко дотримуйтесь часу приготування, що вказаний на упаковці. Напівфабрикати довго варити не варто – якщо перевищити норму, то тісто трісне. Якщо вимкнути воду раніше – вони не доваряться.
Уважно дотримуйтесь пропорцій - кількість води, об'єм каструлі. Не варто варити вареники або пельмені в невеликій кількості води або маленькій каструлі. Це може погіршити ваш результат.
Пельмені та вареники повинні вільно плавати у гарячій воді, інакше вони злипатимуться, і тісто порветься.
Якщо ви хочете, щоб вареники або пельмені точно зберегли свою форму і вийшли соковитішими, то використовуйте хитрість від досвідчених кулінарів. Коли вода з пельменями закипить вперше, долийте склянку холодної води в каструлю.
До речі, раніше ми писали, який посуд не можна ставити в духовку.
А ще розповідали про те, як можна самостійно зробити олію за 10 хвилин.