Пелюшковий дерматит часто виникає в перший тиждень життя дитини і є поширеним станом, який варто вчасно розпізнати. Лікар назвала засоби, які категорично не можна використовувати.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram-сторінку педіатра Дарії Власенко.
Пелюшковий дерматит - це поширена форма подразнюючого контактного дерматиту в більшості випадків через тривалий контакт шкіри з сечею та калом, що призводить до руйнування рогового шару шкіри та запалення.
Може виникнути через нечасту зміну підгузників, діарею, харчові фактори та нещодавнє застосування антибіотиків.
Пелюшковий дерматит може розвинутися вже у віці одного тижня, але пік захворюваності припадає на період від 9 до 12 місяців.
Фактори, що сприяють локальному порушенню бар’єрної функції шкіри:
За словами лікаря, цей дерматит зазвичай виникає на опуклих поверхнях шкіри, які безпосередньо контактують з підгузком.
Пелюшковий дерматит проявляється інтенсивним почервонінням та плямами, які часто об’єднуються в бляшки, набряком і лущенням уражених ділянок.
У важких випадках можуть спостерігатися поверхневі ерозії (виразки).
Варто збільшити частоту зміни підгузників. Це обмежує тривалий контакт шкіри з калом і сечею, а тому є важливим аспектом лікування пелюшкового дерматиту.
Якщо можливо, немовляті слід зробити періоди відпочинку без підгузків (наприклад, кілька годин на день), дозволяючи шкірі контактувати безпосередньо з повітрям.
Делікатне очищення - є теж важливим у лікуванні такого стану. Область підгузника слід обережно очистити теплою водою та невеликою кількістю мʼякого миючого засобу з фізіологічним pH.
Як альтернативу можна використовувати дитячі серветки без ароматизаторів і спирту, але їх слід припинити використовувати, якщо шкіра стає подразненою.
Такі порошки, як кукурудзяний крохмаль або тальк, становлять значний респіраторний ризик у разі випадкового вдихання, тому їх слід уникати.
Також слід уникати порошків харчової соди та борної кислоти через ризик токсичності при черезшкірному всмоктуванні.
Місцеві барʼєрні креми зазвичай використовуються як початкова терапія легкого та помірного пелюшкового дерматиту.
"Вважається, що грудне молоко людини має протизапальні та антимікробні властивості. В одному дослідженні, яке охоплювало 150 випадків пелюшкового дерматиту легкого та помірного ступеня, грудне молоко було таким же ефективним, як і 1% крем з гідрокортизоном, для усунення висипу після 7 днів лікування", - зазначила лікар.
Раніше ми повідомляли про корисні речі, які обов'язково мають бути у немовляти.
Також ми писали, чому діти влаштовують істерику перед сном та як цього уникнути.