Квасолевий паштет з грибами - одна з багатьох закарпатських страв, які готують до постів. Та попри відсутність м’яса чи риби, ця закуска достатньо поживна через якості головних інгредієнтів - квасолі та грибів.
Про те, як приготувати пісний паштет з квасолі з грибами, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на YouTube-канал з українськими стравами "КАРПАТСЬКІ ШКВАРКИ".
Сушені гриби, якщо вони домашні, розкласти в окремі миски - окремо білі, окремо опеньки - та залити холодною питною водою, дати настоятися пів години - це пом'якшить гриби для подальшої обробки. Якщо ж гриби купувалися в магазині, перед заливанням їх бажано промити у чистій воді.
Замочіть гриби у воді (скриншот / КАРПАТСЬКІ ШКВАРКИ)
Очищену цибулю наріжте дрібними кубиками, моркву натріть на великій тертці. Розігрійте пательню, влийте олію, висипте до пательні подрібнені овочі - і смажте на невеликому вогні до м’якого стану, перемішуючи. Пересмажувати овочі не потрібно.
Підсмажте овочі до розм'якшення (скриншот / КАРПАТСЬКІ ШКВАРКИ)
Відтисніть з м’яких грибів воду у миску, та наріжте їх кубиками та додайте до моркви з цибулею. Протушкуйте суміш на невеликому вогні до легкого присмаження. Коли з грибів вийде зайва волога і вони підсмажаться, додайте сіль та перець, перемішайте.
Протушкуйте гриби з овочами (скриншот / КАРПАТСЬКІ ШКВАРКИ)
Влийте до засмажки воду з-під грибів (не більше 200 мл) та протушкуйте суміш ще 15 хвилин. Додайте готову квасолю та перемішайте.
Відварену квасолю додайте до засмажки (скриншот / КАРПАТСЬКІ ШКВАРКИ)
Коли вода випарується наполовину, перекладіть засмажку з квасолею до чаші блендера або до м’ясорубки і перемеліть до стану пюре. Пам’ятайте, що зберігати такий паштет можна лише 2-3 дні у холодильнику, адже квасоля має здатність швидко псуватися.
До речі, раніше ми розповідали рецепт запіканки з локшини та сиру.
А також писали про те, як приготувати шухнудлі з мясом і картоплею.