Ось що треба зробити з кущами малини у серпні, щоб урожайність збільшилась вдвічі
На кожному етапі розвитку малини кущам потрібен особливий догляд. У серпні дуже важливо укоротити деякі пагони рослини та правильно її поливати. Такі процедури здатні вдвічі збільшити урожай малини в наступному році.
Про це розповіли на You Tube каналі "Дім та присадибна ділянка".
Як доглядати за малиною у серпні
"Деякі дачники побоюються ремонтантних сортів і воліють мати справу тільки зі звичайними. В даному відео я розкажу як доглядати за такою малиною та покажу, які роботи потрібно провести під час другого плодоношення, щоб отримати хороший урожай", - каже городниця.
Ремонтантність малини - це здатність культури давати врожай двічі за рік. Перший раз - на торішніх пагонах, другий - на пагонах поточного року.
У серпні потрібно залишити тільки найміцніші пагони, які цвітуть і плодоносять. Їх слід вкоротити на висоті 1-1,1 м. Усі інші - обрізати.
"Також треба обрізати листочки на пагонах - 50 см від землі. Так ви покращите провітрювання, не розвиватимуться грибки, рослина ростиме ще краще, а ягоди будуть більшими та смачнішими", - каже господиня.
У цей період малина активно плодоносить, тому особливо добре треба дбати про полив. Якщо у вашому регіоні сухо, то треба поливати її раз на 3 дні, якщо помірна волога - раз на тиждень.
"Поливати треба так, щоб 30-40 см ґрунту було мокрих. Було б добре, якби господарі могли зробити крапельний полив, якщо ні - то поливати кущі за допомогою шлангу. Але у жодному разі не можна заливати, інакше коріння не матиме доступу кисню і рослина погано розвиватиметься", - радить городниця.
Як підживити кущі
Наскільки добре розвиватиметься малина залежить від того, чи правильно ви її посадили. Відстань між кущами треба залишати 50 см, а між рядами - 1 м.
При посадці у ямку треба кинути 200 г суперфосфату, 60-80 г калію, або деревного попелу.
"Якщо так посадите малину, то щонайменше 2 роки зможете не підживлювати кущі. А вже далі можна поливати зеленим добривом, настоєм коров'яку і курячого посліду", - каже городниця.
Під час плодоношення варто вносити деревний попіл, який багатий на поживні речовини.
Раніше ми писали про те, що потрібно зробити з кущами ожини, щоб вона дала рясний урожай наступного року.
Читайте також про те, що потрібно зробити з полуницею зараз, аби вона гарно плодоносила наступного року.