Ось що треба їсти, щоб судини були здоровими: список від експерта
Покращити стан судин і зберегти їхнє здоров'я можна за допомогою деяких продуктів. Слід так розпланувати харчування, щоб вони були у щоденному раціоні.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію тренера Юрія Попка в Instagram.
Які продукти зміцнюють судини
"На першому місці серед продуктів, які укріплюють судини і покращують еластичність - темно-зелені овочі, ягоди і фрукти. А саме болгарський перець і будь-яка зелень: петрушка, кріп, базилік. Також є цінними фрукти. Наприклад, в одному ківі є добова норма вітаміну С. Раджу купувати ківі Gold - вони жовті і без ворсинок", - каже експерт.
Також вітаміну С багато у квашеній капусті. Її перевага ще й у тому, що вона дешева і довго зберігається. У 200-300 г цього продукту є денна норма вітаміну С.
"Гіпертонікам слід бути обережним із квашеною капустою, так як надлишок солі підвищує артеріальний тиск. Завдяки продуктам, багатим вітаміном С та біофлавоноїдами, ви зміцнюєте стінки своїх судин та запобігаєте їх пошкодженню від шкідливих продуктів", - пише Попко.
Які продукти допомагають очистити судини від холестеринових бляшок
"Є продукти, які не тільки зміцнюють судини, а й допомагають очистити їх від холестеринових бляшок. Мова йде про цибулю, часник, куркуму і хрін. Ці продукти мають антибактеріальні властивості та біофлаваноїди - це група речовин, які підтримують еластичність капілярів та зміцнюють їхні стінки", - пояснює експерт.
Також у цих продуктах є ефірні олії та мінерали, які сприяють очищенню судин.
"Хто не може їсти сиру цибулю чи часник, можна вибрати якісні біодобавки у перевіреного виробника", - радить Попко.
Експерт також поділився списком продуктів, які відновлюють мембрани клітин і епітеліальний шар. Це продукти з Омега-3. Сюди належить морська риба, зокрема скумбрія та оселедець. Також яйця, печінка тріски та олія з неї.
"І ще один корисний продукт, на який варто налягати - гранат. Але вибирайте сам плід, а не сік з нього. Також не варто його їсти багато щодня, бо він містить багато природного цукру", - додає тренер.
Читайте також про те, що експерт поділився списком шкідливих продуктів, якими зловживають українці.
Раніше ми писали про те, чи можна їсти шкірки фруктів, особливо із восковим напиленням.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.