Щоб із приходом холодів дім залишався затишним і теплим, варто заздалегідь подбати про утеплення. Окрім обігрівачів та теплого одягу, необхідно утеплити підлогу.
Що обрати та як правильно утеплити, розповіли експерти ресурсу Energy Saving Trust, що націлений на просування енергоефективності, низьковуглецевого транспорту та сталого використання енергії.
В залежності від типу підлоги та утеплення можна обрати різні матеріали на будь-який гаманець.
Мінеральна вата - недорогий матеріал, ефективний і як утеплювач, і як звукоізоляція. До того ж вата дуже проста в монтажі, стійка до біологічних забруднень.
Однак, важливо знати, що такий матеріал може викликати алергію, а також добре вбирає воду.
Також можна утеплити пінопластом - полімером, який стійкий до вологи. Матеріал не деформується, не пропускає тепло та поглинає шум. Сипучі матеріали - керамзит або деревна стружка мають відмінні теплоізоляційні властивості.
Спочатку старе покриття потрібно зняти до основи. Також видаляється стара стяжка. Після цього відбувається:
В кінці, щоб утеплення підлоги було ще кращим, варто знати про такі нюанси:
Тепло з будинку може виходити через вікна, тому варто дещо знати.
Мало хто знає про режими вікон, які можна змінити на сезон: стандартний, зимовий чи літній.
З настанням холодів переведіть вікна на зимовий режим. Тоді зростуть шанси зберегти тепло в оселі: вікно в такому положенні набагато щільніше прилягає до віконної рами.
До того ж самі вікна можна теж утеплити. Теплоощадна плівка є одним із найпростіших варіантів утеплення вікон на зиму. Плівка зберігає тепло через свої термоізоляційні властивості.
Раніше ми повідомляли, які продукти допомагають швидко зігрітися.
Також ми писали про способи, які допоможуть швидко зігрітися на вулиці або вдома.