Ось які наслідки для організму спричиняє звичка довго спати
Про шкоду недосипання знають усі, але виявилось, що надто тривалий сон також може мати негативні наслідки для організму і погіршити здоров'я.
Про це розповів психотерапевт Спартак Суббота на своїй сторінці в Instagram.
Які наслідки для організму від недосипання
"Ми всі знаємо, що безсоння шкодить, і фактично одразу відчуваємо на собі наслідки недостатнього сну. Наявні дані лабораторних досліджень також підтверджують, що у тих, хто спить менше за необхідний їм час, частіше починаються проблеми зі здоров'ям, ніж у тих, хто висипається", - пояснює експерт.
Недосипання загрожує наступними наслідками:
- більша схильність до ожиріння;
- зростає ризик стати курцем;
- недосип також пов'язують з високим артеріальним тиском. Що своєю чергою викликає проблеми із серцем;
- більший ризик захворіти на діабет.
Чим небезпечний надто тривалий сон
"Вчені виявили, що ті, хто спить 9 та більше годин на добу, стикаються зі схожими проблемами. Як приклад - ризик смерті від серцево-судинних захворювань так само підвищений і в тих, хто спав менш ніж 5 годин на день, і в тих, хто спав довше 9 годин", - додає Спартак.
Результати 17 досліджень про сон показують, що ризик ранньої смерті збільшується у тих, хто відхиляється від нормального часу сну у будь-який бік.
"Ризик померти у тих, хто спить недостатньо, на 12% вищий, ніж у тих, хто спав 7-8 годин. Разом з тим, у тих, хто спав занадто довго, ризик смерті вище на 30%", - додає експерт.
Спартак наголошує, що попри результати науковців, не можна стверджувати, що довгий сон шкідливий, оскільки такі результати досліджень можуть бути обумовлені тим, що хворі люди сплять більше. І логічно, що хворі люди частіше помирають.
Нещодавно ми писали про те, яка тривалість сну є найкращою для серця.
Читайте також про те, як нерегулярний сон впливає на серцево-судинну систему.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.