З початком повномасштабного вторгнення Росії українці почали частіше користуватися соцмережами, оскільки люди постійно моніторять новини. Втім вчені наголошуються, що таке користування інтернетом може негативно впливати на психіку.
Про це пише Hubz.ua.
Науковці останніми роками досліджують, як використання Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, TikTok та інших популярних додатків впливає на психіку людини. Вчені стверджують, що негативних тенденцій простежується значно більше, ніж позитивних.
Дослідники з університету Глазко (Шотландія) дійшли висновків, що використання соцмереж понад 5 годин на добу може призвести до проблеми зі сном, депресії та навіть втрата пам’яті.
Дослідники з університету Суонсі (Уельс) довели, що чим більше часу протягом дня людина користується Facebook, тим менш вона задоволена своїм життям. У соцмережах людина бачить, як хизуються досягненнями інші користувачі, при цьому в інтернеті не видно зусиль, які докладаються для успіху.
Це дещо викривлює реальність, і може провокувати в інших невпевненість у власних силах і заздрість, що призводить до депресивних станів.
Молодша професорка психології Джорджтаунського університету (Вашингтон, США) Єлена Кецмановіч сформулювала рекомендації, які допоможуть зменшити негативний вплив соцмереж на психіку.
Читайте також про те, як захистити дитину від онлайн злочинців в інтернеті.
Раніше ми розповідали про те, що Twitter змінив логотип на зображення собаки.