Ось чим потрібно підживити півонії, щоб великі бутони тішили око
Майже усі жінки люблять півонії. Щоб квіти цвіли пишно та гарно, їх потрібно підживлювати, причому в правильні терміни й неодноразово. Тільки тоді великі бутони будуть тішити око.
Коли та чим потрібно підживлювати півонії - читайте на Styler нижче.
Коли потрібно підживлювати
Півонії потрібно підживлювати чотири рази, а саме:
- на самому початку сезону, ранньою весною;
- в період бутонізації;
- під час цвітіння;
- після цвітіння.
Перше підживлення необхідно проводити ще ранньою весною - "по крижаній скоринці". Вносимо під кожен кущ 20 г сечовини: вона вбереться у ґрунт разом із талою водою.
Далі з профілактичною метою ґрунт необхідно пролити розчином марганцівки (2 г на відро води). Ця обробка не тільки убезпечить квіти від грибкових захворювань, але й сприяє кращому зростанню пагонів та коренів.
А коли відростуть молоді пагони, їх потрібно обробити 1% розчином бордоської рідини.
Наступне підживлення потрібно проводити під час бутонізації рослини. Приблизно за два тижні до цвітіння підгодовуємо піони розчином настою коров'яку (1:10) з додаванням 20 г сульфату калію і 40 г суперфосфату на відро води.
Раз на місяць можна провести і позакореневе підживлення. Для цієї мети підійде комплексне мінеральне добриво, яке слід розводити згідно з інструкцією.
Отриманою сумішшю обприскуємо рослини або поливаємо з лійки з дрібним ситом.
Що не можна робити з півоніями
Зрізати квіти можна лише з рослини, якій виповнилося чотири роки. Річ у тім, що дають цвісти півонії не одразу, а тільки на третій рік після висаджування, тому що в перші два роки вона повинна сформувати міцну кореневу систему.
Зрізати суцвіття біля самого коріння не можна. Найкраще зрізати квітку не більше 40 сантиметрів у довжину.
Коли квітка зрізана - обірвіть нижні пелюстки, щоб у вазі вони не доторкалися до води. Все тому, що від води вони можуть почати неприємно пахнути та будуть теж пити воду, і півонія не буде довго стояти у вазі.
Раніше ми повідомляли, як використати бузок у домашніх умовах.
Також ми писали, що робити з корінням орхідеї, що стирчить з горщика.