Відомо, що понад 200 тисяч українських дітей нині навчаються у Німеччині, тому міністр освіти і науки України не міг не скористатися можливістю та зустрівся з українськими дітьми під час робочої поїздки.
Про те, як Оксен Лісовий поспілкувався з українськими дітьми в Берліні, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на допис міністра на особистій сторінці у Facebook.
Велика кількість дітей зараз живе та навчається у Hans Böckler Schule - це професійний коледж, який спеціалізується на роботі з металом. Саме тут розташована найбільша навчальна кузня у Європі, а загалом у закладі є 12 різних майстерень.
У коледжі є так звані "welcome-класи", у яких навчаються діти-іноземці. Їм допомагають із вивченням мови, профорієнтацією та адаптацією. Саме в таких класах навчаються і наші діти.
"Для мене і колег з міністерства було дуже важливо мати щиру розмову з хлопцями і дівчатами. Дізнатися, які у них подальші плани, де хочуть вчитися і жити, що подобається у німецькій системі, а що дається складніше, і, звісно, яка їм потрібна підтримка від нашої держави", - розповідає Оксен.
Оксен Лісовий зустрівся з українськими дітьми в Німеччині (фото: facebook.com/oksenlisovyi)
Міністр додав, що часу на розмову було не так багато - година, але попри це встигли поспілкуватись з кожним. Вислухати і головне - почути.
Думки та позиції дітей дуже різняться між собою. Адже, як виявилось, частина дітей розгублена. Чиїсь плани зруйнувала війна, а хтось навіть і не встиг нічого спланувати. Тож зараз як ніколи актуальна профорієнтаційна робота.
А от друга частина дітей твердо знає, що хоче повернутися до України. Дехто ж планує залишитися за кордоном загалом.
"Для перших важливо створити умови для повернення та інтеграції в нашу систему. Для других маємо забезпечити можливість стати справжніми амбасадорами України за кордоном. До слова, зустрів таку українку в Німеччині - там вона закінчила магістратуру і тепер працює у медичному проекті, орієнтованому саме на українських громадян", - зауважив Лісовий.
Міністр розповів, що хлопці й дівчата порівнювали українську і німецьку системи освіти. Розповідали про власний досвід, коли зустрічали в українських школах несприйняття серед однолітків.
Також казали, що у німецьких школах вчителі більш охоче пояснюють учню матеріал, якщо той не одразу все зрозумів. Тож ніхто не боїться перепитати щось зайвий раз чи уточнити. І те, й інше - питання зміни культури та цінностей, зростання рівня толерантності.
"Загалом наше завдання сьогодні - не втратити цю молодь, незалежно від того, де вона нині живе. Допомогти їй зберегти національну ідентичність - зокрема через систему освіти",- зазначає чоловік.
Оксен додав, що на зустрічі вони мали змогу поговорити також про внесення української мови до переліку іноземних мов, які вивчаються у німецьких школах. Це б зменшило навантаження на дітей та водночас сприяло б збереженню звʼязку з Україною. Над цим питанням, до слова, вже ведеться робота з німецькими колегами.
"І, звісно, дякую Німеччині та зокрема Hans Böckler Schule, за прихисток та підтримку, яку ви надаєте українським дітям. Надзвичайно цінуємо", - підсумував Лісовий.
Оксен Лісовий зустрівся з українськими дітьми в Німеччині (фото: facebook.com/oksenlisovyi)
Раніше ми розповідали про те, що Оксен Лісовий пояснив, як реорганізація вплине на роботу НАУ.
Також читайте наш матеріал про те, чому російська мова досі лунає у школах. України?