Одна звичка, яка зменшить ризик слабоумства на 40%
Згідно з дослідженням, підтримання здоров’я серця та легенів може запобігти деменції навіть у тих людей, хто має до цього генетичну схильність.
Яка саме звичка допоможе уникнути слабоумства на 40%, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Daily Express.
Що відомо про дослідження та деменцію
Зазначається, що вчені переглянули медичні карти понад 61 000 британців у віці від 39 до 70 років. Близько 553 отримали діагноз деменція протягом 12 років.
Ті, у кого краща кардіореспіраторна підготовленість (CRF) - здатність кровоносної та дихальної систем постачати кисень до м’язів - отримали кращі результати в тестах на роботу мозку та мали на 40% менше шансів отримати діагноз.
Якщо дивитися лише на людей із помірним або високим генетичним ризиком розвитку захворювання, ризик все одно був на 35% нижчим для тих, хто був у фізичній формі.
Серед тих, у кого діагностовано деменцію, у людей із високим рівнем ХПН симптоми зазвичай з’являлися приблизно на півтора роки пізніше, ніж у тих із низькою фізичною формою.
"Наше дослідження показує, що більш високий CRF пов’язаний з кращими когнітивними функціями та зниженням ризику деменції", - повідомили вчені.
Ба більше, високий рівень CRF може зменшити вплив генетичного ризику будь-якої деменції на 35%. Наші результати показують, що підтримка сприятливої ХНН може бути стратегією профілактики деменції навіть серед людей із високою генетичною схильністю.
Також відомо, що фізично підготовлені люди менший ризик серцевих захворювань, діабету 2 типу, високого кров’яного тиску та деяких видів раку.
Заходи, які можуть підвищити його, включають біг, біг підтюпцем, плавання, їзда на велосипеді, танці, бокс і аеробіка.
Кардіо підготовленість вимірювали за допомогою шестихвилинних тестів із вправами з використанням велотренажера, тоді як когнітивні функції оцінювали за допомогою тестів на пам’ять і мислення.
Читайте також, який непомітний симптом вдень може сигналізувати про слабоумство в майбутньому.
До цього названа єдина річ, яка допоможе людям 40+ уникнути слабоумства.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.