Українці витрачають велику кількість грошей на препарати, які абсолютно не працюють. Серед них – Актовегін. Ці ліки з діючою речовиною депротеїнізований гемодиреват із крові телят використовується у дитячій неврології.
Чому ці ліки небезпечні, розповіла лікар Катерина Климович на Facebook.
На сьогодні ці ліки відсутні у базах даних NICE (Великобританія) та National Cuideline Clearinghouse (США). Також препарати крові тварин можуть бути небезпечні та містити смертельні віруси та мікроорганізми.
Також одними з лідерів продажів є ноотропи та нейропротектори. (Нейротропін, Фенібут, Церебролізин, Дельталіцин). Наразі відсутні клінічні протоколи, де рекомендується їхнє застосування.
Дієтичні добавки призначені не для профілактики або лікування захворювань, а для того, щоб людина отримувала необхідну кількість поживних речовин, коли вона не може себе ними забезпечити з харчового раціону.
Виявляється, не все так просто, БАДи не проходять жодних досліджень та суворого лабораторного контролю і можуть мати у своєму складі абсолютно будь-що, в т.ч. гормони, стимулятори тощо. За це, по суті, не передбачено жодної відповідальності.
Тому в жодному протоколі немає рекомендацій приймати біологічно активні добавки.
Очевидно, якщо людина не отримує необхідної кількості вітамінів, у неї виникнуть захворювання, тому можна говорити про профілактику дефіцитних станів.
Пам'ятайте, що тільки лікар за допомогою аналізів може підтвердити у вас дефіцит вітамінів.
Читайте також, список фуфломіцинів, які "пачками" продають в аптеках.
Раніше ми писали також про ліки від тиску, які взагалі не працюють.