"Обійми врятували нам життя": пара, яка зависла на прірвою, дивом вижила у Гімалаях
Пара альпіністів опинилася у смертельно небезпечній пастці під час підйому на Гімалайську гору. Вони фактично завислі над прірвою і зізнаються, що від смерті їх врятували міцні обійми.
Що відомо про цю фантастичну та шокуючу історію порятунку, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Daily Mail.
37-річна Фей Меннерс та 31-річна американська альпіністка Мішель Дворак вважалися зниклими у Гімалаях протягом декількох днів. Зв'язок з парою обірвався під час їхнього сходження на гору Чаукхамба в Індії.
Вони встигли надіслати панічне повідомлення до базового табору та повідомили, що потрапили у біду, оскільки лишилися без свого альпіністського спорядження, намету та їжі - все це полетіло в ущелину.
Абсолютно безпомічні вони застрягли на висоті 6015 метрів, де й провели декілька днів, аж поки завдяки сміливій вертолітній місії їх не врятували. Під час сходження почався каменепад, через який вони втратили абсолютно все, що у них було.
"Нас врятувало лише тепло нашого тіла. Обійми врятували нас. Зі спорядженням ви все ще можете розглядати деякі варіанти. А без нього ти відчуваєш себе безпорадним. Ви нічого не можете зробити, щоб дістатися до безпечного місця. Ми навіть не могли пробувати спуститися", - зізнається Мішель.
Фей Меннерс на висоті 6015 метрів (фото: instagram.com/faymanners)
Фей Меннерс була першою жінкою, яка завершила сходження по маршруту Phantom Direct на південній стороні Grandes Jorasses, найдовшого льодового маршруту в масиві Монблан.
Після каменепаду вона залишилася взагалі тільки у легкому одязі. Зранку та вдень Фей та Мішель могли хоча б трохи погрітися під сонцем. А ввечері та вночі було дуже холодно.
"Я увесь час тремтіла. О, мені було так холодно", - каже Фей.
Холод та зростаюча ймовірність того, що їх не вдасться врятувати, тиснули на них протягом кількох днів поспіль. Але вони вірили у порятунок до останнього.
У той час в базовому таборі знали, що вони живі та робили все для їх спасіння. Ввечері все світло в таборі вимикалося, і всі дивилися вгору, щоб побачити світло, яке мерехтіло в темряві.
"Ми знали, що з ними все гаразд, нам просто було потрібно швидко до них дістатися", - розповів директор індійської альпіністської фундації, полковник Мадан Гурунг.
Фей Меннерс (фото: instagram.com/faymanners)
Якось жінки побачили та почули, як над ними пролетів рятувальний вертоліт, але пілот їх не побачив. Альпіністки були просто у розпачі.
"Це було так важко…Побачивши вертоліт, ми отримали надію, але потім, коли він полетів, і навіть звук зник…", - розповіла Меннерс.
Завдяки пошуковим зусиллям ВПС Індії, Державних сил реагування на стихійні лиха та Державного управління з ліквідації наслідків стихійних лиш, альпіністок вдалося врятувати.
На той момент вони були настільки виснаженими, що виглядали п'яними. Жінкам довелося на висоті понад 6000 метрів провести декілька днів, фактично - на крихітному виступі над прірвою.
Британка Фей Меннерс переїхала в Альпи, щоб присвятити своє життя горам, вона професійна альпіністка і стала першою, хто пройшов ряд складних маршрутів і здолав різні альпійські вершини.
Мішель Дворак (фото: instagram.com/michelle_divorjaque)
Її супутниця Мішель - також досвідчена альпіністка й у вільний час від сходжень, вона працює асистентом викладача в Університеті Вашингтона.
Варто зазначати, що Меннерс після свого порятунку сказала журналістам, що не виключає ще одної спроби піднятися на Чаукхамбу - але трошки пізніше.
Раніше ми писали про те, де знаходяться 5 найкрасивіших місць для скелелазіння в Україні.
А ще розповідали про те, що турист потрапив у пастку під час сходження на Говерлу.