Нутриціолог назвала 11 продуктів, якими можна замінити м'ясо в раціоні
М’ясо - джерело білку, який є необхідною для організму речовиною. Білки тваринного походження можна легко замінити у раціоні та не нашкодити при цьому здоров'ю.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram-сторінку нутриціолога Ірини Левченко.
Чим корисне м'ясо
М’ясо - це джерело незамінних амінокислот. Окрім цього, воно містить вітаміни групи В (В1, В12) та такі корисні мінерали, як цинк та залізо.
Проте з його кількістю також слід бути обережним. Рекомендована вага однієї порції м’яса - 100-120 г, в залежності від рівня фізичної активності людини. Загалом за день дорослий має отримувати 2-3 порції білкових продуктів: м’яса, риби, яєць, сирів чи бобових.
Часто головна помилка у споживанні м’яса - їсти денну норму за один прийом їжі. Організму складно це перетравити та засвоїти всі корисні амінокислоти, вітаміни, мінерали та білки. У результаті можна лише шкодите тілу.
Які продукти заміняють мʼясо та птицю
М’ясний білок має в складі незамінних амінокислот: валін, триптофан, лейцин, лізин, ізолейцин, аргінін, гістидин, треонін, метіонін, цистин, фенілаланін та тирозин.
Хоча білок тваринного походження забезпечує організм усіма необхідними амінокислотами, отримувати цю речовину можна і з рослинних джерел.
Альтернативи продуктів з яких можна отримувати білок:
- риба
- морепродукти
- сир кисломолочний
- сир
- бобові крупи
- тофу, темпе
- соя
- горіхи, насіння
- гречка, кіноа, амарант
- сейтан
- йогурт, кефір
Важливо пам'ятати чим більше різноманітного білка буде у раціоні, тим краще.
Саме м’ясо має найбільше незамінних амінокислот, яких немає в такій кількості в жодному з альтернативних, але при вірному збалансованому харчуванні може організм і без м’яса.
Раніше ми повідомляли про 6 ознак, що ви їсте багато червоного м'яса та які проблеми можуть виникати.
Читайте також, яке м'ясо треба їсти, щоб худнути.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.