Нуль користі: лікарка пояснила, з чим не можна приймати вітамін ِD і залізо
Користь від вітамінів може прирівнятись до нуля, якщо їх приймати одночасно з іншими мікроелементами, які нейтралізують їхню дію. Аби організм отримав максимальну дозу необхідних речовин, дотримуйтесь наступних правил.
Про те, з чим не варто поєднувати деякі вітаміни, щоб вони добре засвоїлись, розповіла терапевт Євгенія Белінська на своїй сторінці в Instagram.
Які вітаміни конкурують між собою
"Постійно натрапляю на рекламу вітамінних комплексів, де до споживача намагаються донести думку, що чим більше він буде їх споживати, тим краще буде самопочуття. Але ж пам‘ятайте, що деякі вітаміни й мікроелементи конкурують між собою і приймати їх одночасно не варто. Бо ефект буде дуже близьким до нуля", - пояснює лікарка.
За словами Белінської, у пацієнтів з гастроентерологічною патологію найбільше не вистачає заліза, фолієвої кислоти (або вітаміну В9), ціанокобаламіну (вітамін В12) та вітаміну D.
З чим не варто поєднувати вищевказані вітаміни та мікроелементи:
- Залізо не поєднуйте в одному прийомі з магнієм, цинком, кальцієм, хромом та вітамінами Е і В2 (рибофлавіном).
- Вітамін D варто приймати окремо від інших жиророзчинних вітамінів (А, Е, К)
- Фолієва кислота - є дані, що при одночасному застосуванні з цинком погіршується всмоктування обох компонентів.
- Ціанокобаламін (вітамін В12) - не можна поєднувати з вітаміном С. Оскільки той зменшує концентрацію вітаміну В12 у крові. Також є суперечливі дані щодо одночасного застосування з вітамінами В1, В2, міддю, залізом та вітаміном Е.
"Інколи трапляються ситуації, коли Ви обстежуєтесь у декількох вузьких спеціалістів і кожен призначає щось зі свого боку, а разом ці вітаміни - несумісні. Отож звертайте увагу на взаємодії, щоб уникати марного прийому ліків чи добавок", - наголошує Белінська.
Важливо також зазначити, що засвоєння вітамінів залежить і від часу доби, коли ви їх приймаєте. Наприклад, усі вітаміни групи В найкраще приймати за сніданком, щоб збільшити та підтримувати енергію протягом усього дня. Залізо - також вранці на голодний шлунок.
А от вітамін D найкраще всмоктується в організм протягом першої половини дня. А вже після обіду його не варто приймати.
Раніше ми ділились списком продуктів, які допоможуть поповнити запаси вітаміну D.
Читайте також про те, у який час доби приймати вітаміни, щоб вони максимально засвоїлись.