Норма чи тривожний сигнал: дерматолог розповіла, чому з родимки може рости волосся
Родимки є у всіх людей і багато хто хвилюється, коли з них починає рости волосся. Дерматолог розповіла, що такий стан є нормою, але є важливий нюанс.
РБК-Україна (проект Styler) повідомляє, чи можна виривати волосся з родимки та які ознаки повинні насторожити.
Чому на родимці росте волосся
За словами дерматолога Вікторії Ахтарнії, існує міф, що коли з родимки росте волосся, то це означає що вона точно доброякісна. Однак, це неправда.
Все тому, що волосяний фолікул знаходиться нижче дерми і коли меланома поверхнева то з неї теж може рости волосся.
Волосся, яке росте через родимку, не відрізняється від того, яке росте на інших ділянках шкіри, на шкірі голови. Іноді вони бувають товстішими і темнішими. Це пояснюється великим скупченням у зоні цибулини пігментних клітин, також хорошим кровообігом у ділянці.
Тому при будь-яких нових утвореннях варто звертатися до лікарів.
Чи можна виривати волосся
Важливо пам'ятати, що видалення товстого жорсткого волосся може призвести до травматизму новоутворення. Заборонено видаляти волосся з родимок воском та цукровою пастою.
Не можна також голити волосся на родимці бритвою, оскільки високий ризик пошкодження верхнього шару невуса. До того ж можлива кровотеча, адже родимки часто пронизані численними капілярами.
Потрібно уважно ставитися до будь-яких змін шкірного покриву, а саме до родимок.
Ознаки небезпечних родимок
Хоча ріст волосся в родимці загалом нешкідливий, але деякі зміни можуть вказувати на більш серйозні проблеми зі шкірою. При наявності таких симптомів варто чим швидше звернутися до лікаря:
- асиметрія - одна половина родимки не збігається з іншою
- нерівність країв
- родимка змінила свій колір
- родимка має розмір понад 6 мм
Раніше ми повідомляли, що робити, якщо травмували родимку і вона кровоточить.
Також читайте, коли потрібно обстежувати родимки у дітей.
При написанні матеріалу використовувались такі джерела: Instagram-сторінка дерматолога Вікторії Ахтарнії та сайт Pulselight clinic.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.