Яйця здавна були оточені різноманітними забобонами та прикметами, які передавалися з покоління в покоління. У народі вірили, що неправильне поводження з яйцями може принести нещастя або ж навпаки - захистити від лиха.
РБК-Україна (проект Styler) зібрало список забобонів про курячі яйця з усього світу.
Ще за часів римлян люди вважали, що в яйцях є щось підозріле, особливо у шкаралупі.
Близько 1500-х років у Європі поширилося вірування, що відьми використовують яєчну шкаралупу як човен, а також щоб викликати бурі та топити кораблі. Насправді тоді навіть звичайне варіння яйця могло призвести до звинувачення в чаклунстві.
Яйця вважали символом родючості, тому фермери розкидали розбиті яйця на своїх полях, сподіваючись на багатий урожай. Якщо знаходили два жовтки в одному яйці, це передбачало одруження когось зі знайомих або народження близнюків.
Молодим незаміжнім дівчатам радили покласти яйце в вогонь і чекати годину. Вважалося, що тоді завиє вітер, загавкають собаки, а чоловік, за якого вона вийде заміж, увійде і переверне яйце.
Окрім цього, якщо яйце трісне у дівчини в руках, це означає, що вона ніколи не вийде заміж. Ірландські емігранти в Америці в 1840-х розбивали шкаралупу яєць, щоб відьми та феї не проникли в їхні домівки.
Моряки досі уникають брати яйця на корабель, а якщо вони вже є на борту, їх називають не "яйцями", а "карусельними кульками".
Наші предки вірили в чимало прикмет, пов'язаних із яйцями. Ось кілька важливих заборон:
Окрім цього, щоб уникнути біди, не можна було розбивати сире яйце об кут стола - здавна українці вірили, що це може відлякати удачу та накликати нещастя.
Раніше ми пояснювали, що означає, якщо обпекти праву чи ліву руку окропом - дізнайтеся подробиці.
Також дізнайтесь, які речі не можна дарувати, щоб не накликати горе чи біду.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайти Canton, abc 33 WYTV.