Над Києвом у небі сьогодні спостерігалося рідкісне атмосферне оптичне явище, яке зовні нагадує своєрідний німб навколо сонця - гало. Таке райдужне коло навколо світила мешканці та гості столиці зняли на фото.
Кадри унікального природного явища 2 листопада розмістили у мережі.
Гало помітили у середу в другій половині дня у чистому небі, майже безхмарному.
Сонячне гало у київському небі 2 листопада (фото: facebook.com/valentina.zhitanska)
Схожа на веселку дуга розкинулася над сонцем, яке вже почало спускатися на небосхилі, і ввечері ефект гало став ще видовищнішим і справді унікальним.
Гало у небі над столицею (фото: t.me/kievreal1)
Звернімо увагу, що сонячне гало вважається рідкісним явищем для України - воно з'являється на небі при поєднанні кількох факторів. Помітити його можна частіше саме за холодної погоди, коли на вулиці підвищена вологість.
Так, у повітрі в таку мить знаходиться велика кількість крижаних кристалів, і сонячне світло, проходячи крізь них, візуально утворює дугу навколо сонця.
У небі над Києвом спостерігали гало (фото: t.me / Київський Рух)
Схожі процеси, спричинені дисперсією світла в кристалах льоду, відбуваються і при з'явленні веселки.
У зимовий час таке оптичне явище можна спостерігати при яскравому сонці, морозі та високій вологості, а влітку - при зміні погоди.
Гало у небі над Києвом 2 листопада (фото: t.me/kievreal1)
Додамо, що найчастіше гало можна побачити в Антарктиді на її крижаному куполі та схилах, розташованих на висоті 2700-3500 м над рівнем моря. Там їх можна спостерігати протягом цілого дня, при цьому їхня форма та забарвлення може змінюватися.
До речі, хоч загалом ефект гало в нашій країні можна спостерігати не так часто, у столиці воно з'являється восени вже вдруге. Так, раніше воно виникло у небі над Київською областю у День знань, 1 вересня.
Нагадаємо, перед цим на початку минулого року сонячне гало спостерігали у небі над Кривим Рогом.
А влітку 2020-го в Одесі зафіксували у нічному небі особливо сильне місячне гало.