Дермапланінг є одним із найшкідливіших трендів у догляді за шкірою. Все тому, що він може порушити бар’єрну функцію шкіри та призвести до багатьох проблем.
РБК-Україна (проект Styler) повідомляє, кому особливо небезпечно проводити такий метод.
Гоління пушка на обличчі або ж дермапланінг - це процедура з видалення дрібного пуху на обличчя за допомогою спеціального леза або бритви.
У процесі також видаляються відмерлі клітини епідермісу - подібно до традиційного механічного пілінгу.
Перевагою процедури вважають, що у процесі збривається пушкове волосся, що робить поверхню обличчя абсолютно рівною. За цей ефект процедуру дуже полюбили б'юті-блогери. Нібито тоді косметика відмінно лягає на рівну шкіру, даючи змогу створити фактично бездоганний макіяж.
За словами косметолога Дарії Тіщенко - це один із найшкідливіших трендів у догляді. Він передбачає гоління пушку на обличчі, особливо в домашніх умовах.
"Б’юті-блогери переконують, що це абсолютно безпечно та навіть корисно: дермапланінг покращує нанесення тонального крему, змінює рельєф шкіри, оздоровлює. Але насправді все, що можна отримати - це порушення епідермального бар'єра шкіри, яке може призвести до гіперпігментації, висипань, подразнень, почервоніння та свербежу", - зазначила експерт.
Особливо небезпечно проводити дермапланінг людям з акне, активним висипанням чи схильністю до куперозу, адже це може спровокувати загострення. Замість красивої поверхні обличчя можна отримати поширення інфекції, постзапальну гіперпігментацію або рубці на місці "зрізаних" бритвою елементів висипу.
Навіть якщо процедура була виконана, не можна повторювати її частіше, ніж раз на місяць або краще взагалі уникати. Саме стільки часу потрібно для повноцінного оновлення епідермісу.
Важливо пам'ятати, що сучасні тренди краси часто спрямовані не у напрямку здоров’я. Пушок на обличчі - природний, тому не варто його соромитись.
Раніше косметолог розповідала всю правду про "детокс шкіри".
Також ми писали про 5 способів, які реанімують шкіру після зимових свят.
При написанні матеріалу використовувались такі джерела: Instagram-сторінка дерматолога Дарії Тіщенко та сайт Douglas.