Названо найкращу дієту для схуднення та зниження високого тиску
Високий кров’яний тиск, або гіпертонія, є серйозним захворюванням. Ігнорування проблеми може призвести до серйозних ускладнень, таких як інфаркт або інсульт. Хороші новини полягають у тому, що харчування - це ключ до здоров'я.
Яка саме дієта найкраща при гіпертонії та ефективна для втрати кілограмів, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на дослідження в National Library of Medicine.
Яка дієта найкраща при гіпертонії?
Нещодавнє дослідження показало, що за останні 50 років тільки в США спостерігалося збільшення захворювань, включаючи гіпертонію, діабет, ожиріння та ішемічну хворобу серця.
На щастя, згідно з дослідженням, фактори ризику, пов’язані з гіпертонією, можна певною мірою контролювати, дотримуючись дієти DASH.
Дієта DASH - це модель збалансованого харчування з високим вмістом клітковини, низьким або помірним вмістом жирів, багата на калій, кальцій і магній. Вона орієнтована на переважно рослинну їжу, багата на фрукти і овочі, горіхи, молочні продукти з низьким вмістом жиру, пісне м'ясо, рибу та птицю, цільнозернові продукти. Харчування передбачає зменшення солі в раціоні.
Згідно з дослідженнями, така дієта може знизити систолічний артеріальний тиск приблизно на 6-11 мм рт. як фармакологічна терапія першої лінії разом зі зміною способу життя.
Що їдять на дієті DASH
- Фрукти: приблизно 5 прийомів їжі на день
- Вуглеводи: приблизно 7 порцій на день
- Нежирні молочні продукти: приблизно 2 порції на день
- Нежирні м’ясні продукти: приблизно 2 або менше порцій на день
- Горіхи та насіння: 2-3 рази на тиждень
Окрім цього, кілька досліджень показали, що дієта DASH допомагає знизити рівень глюкози в крові, тригліцеридів, холестерину ЛПНЩ та резистентність до інсуліну.
Читайте також, які 5 продуктів на сніданок знизять ваш тиск та нададуть бадьорості.
Дізнайтеся, який тип хліба, з яким можна схуднути та знизити холестерин.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.