Радянські військові, коли зрозуміли, що не змогли втримати Київ перед німецькою навалою, вирішили підірвати Хрещатик 24-29 вересня 1941 року. Вони замінували весь центр міста, від вибухів центральна вулиця вигоріла майже вщент. Після війни "совєти" ще довго просували міф начебто зруйнування Хрещатика - це діло рук нацистів.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію групи "Спрага: в Києві цікаво" у Facebook.
"Хрещатик зазнав докорінних змін через підрив радянськими військами з початком німецької окупації Києва. Вибухи і вогненний смерч були настільки потужними, що центр міста вигорів повністю", - пишуть експерти.
До підриву Хрещатика на ньому і прилеглих вулицях було 5 готелів, 5 театрів, цирк, радіотеатр, ломбард, поштамт, 5 навчальних закладів, 19 закладів, 8 торговельних закладів і велика кількість житлових будинків. Це все "совєти" перетворили на руїни, аби тільки не дозволити, щоб це досталось німцям.
Із 324 знищених будинків тільки 56 підлягали відновленню. Наприклад, будівля ЦУМу. Вціліли тільки будинки №5, 24, 53. На фасаді будівлі Київглавархітектури, що на Хрещатику, 32, досі можна побачити сліди страшного згарища.
На місці нинішньої мерії, що на Хрещатику, 36, знаходився перший київський кінотеатр Шанцера. Він вражав городян своєю красою, був розрахований на 1100 місць.
А на місці станції метро "Хрещатик" згорів недобудований будинок, а на розі з вул. Лютеранської вигорів універмаг, колишній магазин торговця Людмера, красива чотириповерхова будівля.
Також на руїни перетворилися "Гранд Готель" і старий поштамт, тепер на їх місці будівля Головпоштамту.
Після перемоги Хрещатик відбудували, але вже в новому архітектурному стилі. Довоєнний Київ залишився тільки на архівних фото.
Переглядайте також фото, як виглядає будинок із химерами всередині.
Раніше ми ділились фото, як виглядав Андріївський узвіз 150 років тому.