Найкращий спосіб мити фрукти та овочі перед вживанням: захистить від усіх мікробів
Мити фрукти та овочі перед вживанням чи навіть термічною обробкою потрібно обов'язково. На поверхні продуктів накопичуються бруд, пилюка, патогени та мікроби. Навіть, коли овочі чи фрукти були у спеціальному упакуванні. Але є різні способи мити продукти.
Який спосіб мити овочі чи фрукти найкращий, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на роз'яснення доктора медичних наук, дипломованого дієтолога Клівлендської клініки Бет Червоні для Cleveland Clinic.
Чому потрібно мити фрукти та овочі
Ніколи не хапайте фрукти та овочі без попередньої обробки, навіть, якщо ви потім будете повністю знімати шкірку та вживати тільки середину.
"Дуже важливо мити їх заздалегідь, тому що, наприклад, якщо ви ріжете диню, у неї тверда шкірка, і ви не обов'язково будете її їсти, але якщо на зовнішній стороні є бактерії чи пестициди, вони потраплять у м'якоть цього фрукта через ніж", - пояснює дієтолог.
Фахівець додала, найбільш поширені бактерії, виявлені у фруктах та овочах, включають сальмонелу, кишкову паличку та лістерію - вони можуть викликати серйозні захворювання.
Загальні симптоми включають нудоту, блювання та діарею. У тяжких випадках пацієнтам буде потрібна госпіталізація та лікування антибіотиками.
Як правильно мити фрукти та овочі
Бет Червоні радить помістити продукти у прохолодну воду і залишити на деякий час. Якщо є бруд, то можна для миття скористатися щіточкою.
Вона не радить мити овочі та фрукти відразу після покупки, а робити це безпосередньо перед тим, як ви плануєте їх використовувати. Це має велике значення для текстури та смаку овочів та фруктів.
"Не обов'язково замочувати їх в оцті. Я бачила деякі рекомендації щодо використання харчової соди. Звичайно, є деякі комерційні продукти, які люди люблять використовувати для видалення воску або потенційних пестицидів з фруктів та овочів, але це - особиста справа кожного. Найкраще використовувати звичайну проточну воду кімнатної температури", - каже Червоні.
Вона також рекомендує заздалегідь видаляти всі пом'яті або пошкоджені ділянки фруктів або овочів, щоб продовжити їх зберігання.
Раніше ми писали про те, що станеться з організмом при надмірному споживанні фруктів.
А ще розповідали про те, чому їсти ківі зі шкіркою дуже корисно.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.