У кінці березня у дію вступив Закон України номер 3482-IX, яким врегульовано умови визнання результатів навчання осіб, які проживали на тимчасово окупованій території України.
Усе, що треба знати про право на освіту громадянам, які виїхали з окупованих територій, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію Юридичного порадника для ВПО у Facebook.
"Громадяни України, які проживали на тимчасово окупованій території, мають право на здобуття або продовження здобуття освіти певного рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного та/або місцевого бюджету з наданням місця в гуртожитку на час навчання", - кажуть юристи.
Особи, які проживали на тимчасово окупованій території України, мають право на визнання результатів навчання, здобутих на такій території:
"Також такі особи повинні пройти обов’язкове безоплатне навчання з української мови, історії України, основ держави і права, а за бажанням - відвідати адаптаційні заняття з психологічної допомоги", - пояснюють юристи.
При цьому, результати навчання на рівні вищої освіти можуть бути визнані в обсязі не більше 75% загального обсягу освітньої програми.
На підконтрольних територіях України не визнають результати:
"Зарахування на навчання для здобуття професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти здійснюється на місця державного або регіонального замовлення чи за рахунок коштів фізичних/юридичних осіб. Тобто, особа може навчатися як на бюджетній, так і на контрактній формі навчання", - говорять експерти.
Юристи наголошують, що на сьогодні ще зарано робити висновки щодо ефективності законодавчих змін, проте, безумовно, це позитивна новина, яка надає додаткові можливості українцям, що виїхали з ТОТ і бажають продовжити навчання на підконтрольній території України.
Читайте також про важливу інформацію для випускників, які хочуть вступати на творчі спеціальності.
Раніше ми писали про те, як зареєструватись на НМТ 2024 можна за допомогою Дії.