В одному з приміщень Національного музею Тараса Шевченка дозволили провести заняття з йоги. У той день було заплановане відкриття виставки світлин фотографа Євгена Малолєтки з Маріуполя. Однак для того, щоб "зловити дзен", організатори вирішили завісити фото.
РБК-Україна (проєкт Styler) зібрало все, що відомо про цей скандал.
Під час підготовки матеріалу використовувалися джерела: відео в TikTok, допис журналістки Христини Бердинських у Facebook, допис фотографа Євгена Малолєтки у Facebook, допис спортивного клубу Smartass в Instagram.
Напередодні відкриття виставки фото з Маріуполя в Національному музеї Тараса Шевченка столичний спортивний клуб вирішив провести там заняття з йоги. Вони опублікували у своїх соціальних мережах анонс, однак через обурення людей його довелося видалити.
Але не скасовувати заняття.
"Фітнес-клуб вирішує провести заняття з йоги у музеї на цьому ж першому поверсі. І робить відео анонс в інсті на фоні цих фото. У коментарях люди обурилися, звісно. Анонс видалили. І що робить далі йога студія і музей? Не відмовляються від події, а домовляються, що заняття пройде зранку до відкриття музею, а фотографії чимось накриють", - помітила ситуацію журналістка Христина Бердинських.
Анонс заняття з йоги в музеї від спортивного клубу (фото: facebook.com/kristina.berdinskikh)
Автор фотографій, які просто приховали, Євген Малолєтка також відреагував на ситуацію.
"Це такий собі бізнес по-українськи. Де Національний музей Тараса Шевченка та ця спортивна студія вирішили, що чхати вони хотіли на всіх. В тому числі на загиблих та їх родин. Спочатку музей хотів зняти роботи, але організатори їм заборонили, тому вони просто вирішили їх закрити простирадлами", - написав він.
Відео, яке підтверджує, що йога таки відбулася з'явилася на сторінці однієї з учасниць заняття у TikTok. На кадрах досить чітко видно білі полотна, які висять на стінах.
@juli_space @Smartass Sport #yoga #yogakyiv #рек #рекомендації #йога #йогакиїв #йогавмузеї #museumyoga #музеййога Lovin On Me - Jack Harlow
Після розголосу організатори заходу написали в соціальних мережах допис із вибаченнями та пояснили, що стався нібито форс-мажор.
"Тренування мало проходити за наявності попередньої експозиції, проте вона була змінена на виставку воєнних фото. Разом з адміністрацією музею було прийняте рішення тимчасово закрити частину експозиції на період тренування та відкрити одразу по його завершенню - до відкриття музею", - написали організатори.
Вони також додали, що тренування було благодійним, під час якого вдалося зібрати кошти на потреби музею.
А от думка директора музею Дмитра Стуса дещо відрізняється.
"А що, люди, які тут живуть, не можуть мати право на релакс?" - сказав він у коментарі "УП".
Раніше ми розповідали про скандал з цукерками "да Вінчі", який виник у мережі. Багато українців асоціювали назву із загиблим Дмитром Коцюбайлом.
Читайте також про те, що в Києві військовому з інвалідністю відмовили в оренді квартири.