Насувається потужна магнітна буря високого рівня: коли можуть боліти голови
Потужна магнітна буря К-індексу 6, що відповідає червоному рівню, насувається на Землю. До того ж цей геомагнітний шторм затягнеться на декілька днів і послаблення прийде тільки 26 жовтня.
Що відомо про цю магнітну бурю та як вберегти свій організм, повідомляє РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на дані Meteoagent.
Що таке магнітна буря
Викиди сонячної енергії, які спровоковані різними вибухами та сплесками на Сонці, приводять до підвищеної геомагнітної обстановки. Сонячна енергія під час таких вибухів розсіюється у різні сторони, зокрема й у бік Землі.
Ця енергія складається з заряджених частинок (протонів та електронів), які можуть дуже швидко переміщатися у просторі. Коли ці частинки стикаються з магнітосферою Землі, вони провокують активність, яку називають сонячними чи магнітними бурями.
Бурі розрізняють по потужності, яка залежить від спалахів. Незначні магнітні коливання переважно не відчутні й вони класифікуються від К-індексу 2 до К-індексу 3. Бурі з К-індексом 4 - більш відчутні.
Усі бурі з класифікацією понад К-індекс 5 - це бурі червоного рівня. Вони можуть викликати збій у роботі супутників, GPRS, мобільного зв'язку, роботі електромереж. А більш потужні бурі можуть викликати таке явище, як полярне сяйво.
Крім того, потужні магнітні бурі можуть спричинити погіршення самопочуття в багатьох людей на Землі.
Магнітна буря у жовтні
Згідно з даними супутникових систем NOAA, TESIS та міжнародних метеорологічних лабораторій у всьому світі, магнітна буря К-індексу 5 охопила Землю ще 21 жовтня.
Завтра, 24 жовтня, ця буря стане ще сильнішою і досягне К-індексу 6, що відповідає магнітній бурі червоного рівня.
Ця буря затяжна і на спад геомагнітна активність піде тільки у четвер, 26 жовтня.
Магнітна буря 21-25 жовтня (скриншот)
Вплив магнітних бур на людей
Вчені всього світу вивчають вплив магнітних бур на людей вже багато років і єдиною думки досі немає. Однак існує багато досліджень, які підтверджують взаємозв'язок між погіршенням самопочуття у людей та магнітними бурями.
У такі дні люди частіше жаліються на слабкість, головні болі. А ще частіше звертаються до лікарів, зокрема до кардіологів.
Найчастіші скарги:
- Головний біль, мігрень, запаморочення
- Безсоння чи надмірна сонливість
- Загальна слабкість, погіршення самопочуття
- Підвищена втомлюваність, зниження концентрації та працездатності
- Підвищена тривожність, пригніченість, дратівливість, агресія
Найбільшу небезпеку такі бурі становлять для астронавтів, які знаходяться поза зоною захисного екрану земної атмосфери. Вони можуть зазнати впливу високого рівня радіації, що у рази підвищує ризик розвитку раку.
Що робити у дні магнітних бур
Медики дають пацієнтам у такі дні загальні рекомендації: більше відпочивати, нормально спати, не перенавантажуватися, дихати свіжим повітрям.
А також:
- Спати 7-9 годин та дотримуватися нормального режиму дня
- Дотримуватися балансу між роботою та відпочинком
- Повноцінно харчуватися та пити достатню кількість води
- Гуляти на свіжому повітрі щодня
- Зменшити стреси та навантаження
- За необхідності - звертатися до сімейного лікаря
До речі, раніше ми писали про те, що в Україну прийшов новий штам коронавірусу.
А ще розповідали про те, що треба їсти для здоров'я судин.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.