У Львові пацієнт із кліщем змушений був звернутися до 3 медичні заклади, щоб витягнути одного кліща. Реакція медиків чоловіка відверто шокувала.
Історію про спроби витягнути кліща у лікарнях та поліклініках Львова розповів Станіслав Мірошниченко на своїй сторінці у Facebook із посиланням на постраждалого Данила Непочатова.
В руку в'ївся кліщ, і Данило вирішив звернутися за професійною допомогою до медиків. Він вирушив до 1-ї лікарні у Львові, що на вулиці Ужгородській, яка носить ім'я Князя Льова.
"Дивляться байдуже, нічим допомогти не можуть - немає лікарів, приходьте потім, коли хтось з'явиться. Однак ось, будь ласка, є цілодобова молитовна кімната, кімната спокою. А й справді, що ще робити у лікарні? Тільки молитися", – розповів пацієнт.
Потім йому запропонували піднятися на 4-й поверх, може там зможуть допомогти. Данило піднявся до хірургічного відділення, постукав, але двері йому не відчинили.
В надії витягнути кліща українець йде до 1-ї поліклініки на вулиці Руській, яка розташована за 50 метрів від міської ратуші. Там чергові лікарі повідомили, що вони не чергові, а просто сидять у його кабінеті. Ще й обурюються, що всіх до них відправляють.
"І дивляться на тебе, ніби ти в зоопарку: Ой, як кліщ глибоко в'ївся! А ви що, на аналіз хочете його здати? Потрібно, напевно, здати, а то потім приходять до нас із бореліозом". І одразу же: "Але, знаєте, хірург у відпустці, а у нас навіть пінцета немає, нічим допомогти не можемо. Ось вам скерування. Спробуйте сходити в іншу поліклініку". Тобто ви зрозуміли: у центральній поліклініці Львова у 2023 році немає елементарного – пінцету!" – описує ситуацію Данило.
У цей час кліщ поринає в шкіру ще глибше, ворушить лапками. Непочатов зізнається, що це не боляче, але психологічно дуже некомфортно. Третьою медустановою стала поліклініка на вулиці Стецька. У реєстратурі його направили до хірурга.
"Алілуя, він тут є! Але діалог з лікарем не складається:
- Ось, у мене скерування. Будь ласка, витягніть кліща.
- Яке ще скерування? Це у вашій поліклініці видали. А у нас вас немає, треба було на конкретний час записуватися.
- Витягніть, у мене скерування, мені у вашій реєстратурі сказали йти до вас. Я у будь-який лікарні можу звернутися по допомогу.
- А чого ви вирішили, що у вас кліщ?
- Ви знущаєтеся? Витягніть його.
Лікар невдоволено киває на медсестру і каже їй, щоб витягла. Та бризкає на кліща антисептиком, тягне, вкладає його в марлю і віддає", - розповідає про свої пригоди Данило.
Він спробував з'ясувати у лікаря, що йому робити з кліщем і чи варто йти до інфекціоніста, але той сказав, що нічого не знає.
Пацієнт знову звернувся до реєстратури, там одержав направлення до інфекціоніста, який сидить в іншій будівлі. Він пояснив ситуацію, показав кліща, але у відповідь лікар почав кричати на нього.
- Що ви від мене хочете? Мені вашого кліща не потрібно!
– Ви можете сказати, що робити?
- Не знаю.
– Я хочу кліща здати на аналіз, треба його перевірити.
- Ну, так у нас такого немає. Ідіть у приватну клініку чи лабораторію, там перевіряйте.
- А лікування, треба щось робити?
– Ні.
"От і все спілкування. Зрештою кладеш марлю з кліщем у баночку, несеш його до приватної лабораторії. Чекаєш на результат. Хочеться вірити, що колись у лікарнях Львова будуть не лише молитовні кімнати, а й пінцети, і лікарі, яким не буде байдуже на пацієнтів", – резюмував Данило.
До речі, раніше ми писали про те, як виглядають небезпечні кліщі, що літають.
А також розповідали про те, що треба знати про кліщі для всіх українців.