Можуть бути небезпечними: медики розповіли всю правду про популярні кисневі коктейлі
Кисневий коктейль став незабутнім атрибутом у санаторії. Його радять для "очищення" організму. Однак, такий коктейль не несе великої користі і навколо нього виникло багато міфів.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Telegram-сторінку медичної спільноти "Бережи себе".
Чи дійсно кисневі коктейлі такі корисні
Диво напій, насичений киснем, часто можна знайти й у парках, дитячих таборах або спортзалах. Його радять для "очищення" організму, "поліпшення" стану органів, волосся та шкіри, покращення уваги, схуднення тощо.
Зазвичай у складі такого напою - звичайний сік, цукровий сироп або якийсь трав’яний розчин, який насичують киснем за допомогою кисневого концентратора.
Річ у тім, що кисень з напою ніяким чином не бере участі в процесах газообміну, що відбуваються в легенях і тканинах організму. А у великих концентраціях взагалі небезпечний, адже пошкоджує клітинні мембрани, ДНК, прискорює деякі реакції та сприяє старінню клітин.
До того ж часто аби пінка була більш пухкою, до напою додають сирий білок. А це - загроза підхопити сальмонельоз. До того ж такі коктейлі містять багато доданого цукру, що надалі може стати фактором ризику серцево-судинних хвороб, діабету 2-го типу тощо.
Вплив надлишку кисню на організм
Кількість кисню в організмі не має підвищуватися. Інакше набирають оберти вільнорадикальні ланцюгові реакції, старіння, пошкодження клітинних мембран і ДНК.
Додаткове постачання кисню потрібне, до прикладу, пацієнтам із гострою зупинкою дихання. І лише за допомогою медичної апаратури. Навіть передчасно народженим дітям надлишок кисню буде шкодити і навіть викликати порушення зору.
Кисень не переміщується кров’ю у вигляді вільної молекули - це токсичний для нас газ, і його переносять або гемоглобін, або залізовмісні ферменти.
"У мегаполісах бракує кисню", - часто кажуть продавці коктейлів.
Однак, людина контролює дихання свідомо і несвідомо. Коли мозок реєструє брак кисню, то людина робить вдих. Єдині випадки, коли це не спрацьовує, це блокування дихального центру алкоголем, чи наркотиками. Але в цьому разі треба не пити коктейль.
Якщо ви справді прагнете здоров’я, то найдієвіший кисневий коктейль - це пробіжка парком чи лісом після дощу, або хоча б аеробні вправи у добре провітрюваному тренажерному залі.
Саме робота м’язів та серця покращує кровопостачання і збільшує кількість кисню, що потрапляє в наш організм. І саме дихання чистим повітрям забезпечить киснем рівно настільки, наскільки треба.
Раніше ми повідомляли, чому категорично не можна пити каву при недосипанні.
Також ми писали, які напої та продукти допоможуть охолодитись в сильну спеку.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.