Багато українців виїхали за кордон з дітьми. Немало школярів пішли навчатися у місцеві заклади освіти. Однак якщо виникло бажання повернутися до української школи, потрібно знати деталі зарахування.
Про те, як відбуватиметься зарахування дітей до шкіл після повернення в нашу країну розповіли в Міністерстві освіти та науки України.
Дитину можуть зарахувати в ту ж школу, де і навчалася раніше в Україні або до будь-якого іншого навчального закладу на вибір батьків чи опікунів.
Результати навчання будуть зараховані на підставі інформаційної довідки. Вона містить інформацію про предмети наявні в навчальному плані української та закордонної шкіл.
Якщо довідки немає - дитині необхідно буде скласти іспит з усіх предметів до початку або протягом навчального року.
Зокрема це стосується предметів, що школяр не вивчав закордоном, наприклад українська мова, література, історія України тощо.
Іспит можуть назначити протягом першого семестру, навчальний заклад сам обирає форму: денну або дистанційну.
Інформаційна довідка повинна містити:
Таку довідку зберігають в особовій справі учня.
Переведення здійснюється у звичайному порядку, якщо дитина навчалася:
Для зарахування до школи необхідно підтвердити навчання минулого року. Це можна зробити:
До цього ж якщо дитина закордоном здобула базову або повну загальну середню освіту та отримала відповідні документи, то вони визнаються законодавством України.
Якщо дитина, перебуваючи за кордоном, навчалася в ліцензованому українському закладі освіти (зокрема дистанційно та екстерном), вона отримує свідоцтво про здобуття певного рівня загальної середньої освіти єдиного державного зразка України
Якщо дитина не отримала документ про здобуття освіти, вона може скласти підсумкове річне оцінювання в одному з українських закладів освіти екстерном і отримати документ про освіту українського зразка.
Наприклад, у школах за кордоном замість фізики та хімії може бути загальний предмет Science або інші.
Такі предмети зарахують, якщо в довідці буде перелік тем, які вивчала дитина. Якщо ні, тоді дитина складе оцінювання з цих предметів.
Раніше ми розповідали, що потрібно знати, щоб вступити в професійно-технічні навчальні заклади.
Також ми пояснювали, чи можна вступити в український ВНЗ, якщо дитина має закордонний атестат.