Млинці на Масляну, які виходять завжди: дуже прості рецепти
Сьогодні розпочинається Масляна, яка триватиме до 26 лютого. Традиційно в такі дні багато хто готує млинці, вареники та іншу випічку. Рецептів млинців існує дуже багато, але є перевірені, яким вони виходять практично завжди.
Як приготувати ідеальні млинці на Масляну і які важливі секрети потрібно знати – читайте у матеріалі нижче.
Млинці на мінеральній воді
- Мінеральна газована вода – 450 мл
- Цукор – 3 ст. ложки
- Сіль - ½ ч. ложки
- Борошно - 220 г
- Рослинна олія – 2 ст. ложки
Половину води змішайте з цукром та сіллю, влийте її до борошна і вимішайте віночком до однорідного стану. Додайте воду, що залишилася, і рослинну олію. Ще раз перемішайте. Смажте млинці на сухій сковороді з двох боків до золотистого кольору. Мінеральна вода зробить тісто повітряним та легким, а млинці – ажурними.
Млинці ідеальні
- Молоко – 450 мл
- Борошно - 200 г
- Цукор - 1 ч. ложка
- Сіль - щіпка
- Яйця – 3 шт.
- Рослинна олія – 1-2 ст. ложки
Збийте яйця з цукром, сіллю та борошном, додайте молоко. Усю суміш добре вимішайте до однорідного стану і додайте олію. Змастіть перед першим млинцем сковороду олією або смажте на антипригарній. Такі млинці не повинні рватися і будуть дуже тонкими та ситними.
Секрети приготування млинців
Щоб ваші млинці не рвалися, не прилипали й були вдалими - дотримуйтесь пропорцій у будь-якому рецепті та ретельно підбирайте правильний посуд.
Якщо ви робите млинці часто, то купіть спеціальну млинцеву сковороду. У такої сковороди невисокі борти та відповідна товщина. Якщо її немає, то для млинців використовуйте чавунну або сковороду з товстим дном.
Для випікання млинців на сковороді тефлонової замішуйте тісто на теплій воді безпосередньо перед готуванням - тоді вони не будуть прилипати до дна або рватися.
Якщо у вас підгоряють млинці на чавунній сковороді, то перед приготуванням насипте сковороду в сковороду і дайте їй трохи прогоріти. Потім приберіть пісок і протріть насухо серветкою.
Перед смаженням млинців просмажте сковороду і заберіть її на хвилину з плити. Потім змастіть олією. Процедуру можна у процесі приготування повторити кілька разів. А олію доливати не слід.
Якщо млинець рветься – швидко приберіть його зі сковороди, добре протріть сковороду, помийте, просмажте і змастіть олією.
Правильно підберіть ополоник. Якщо немає маленького, то для одного млинця вистачить 2/3 від стандартного. Тісто має бути такої консистенції, щоб круговими рухами легко його розподілити на дно сковорідки.
При готуванні млинців помішуйте тісто – інакше борошно осяде на дно. А ось цукор намагайтеся в тісто не додавати - рватимуться.
На кожен літр тесту на млинці має бути не менше 40 мл олії.
До речі, ми писали про те, як зробити тонкі млинці на дріжджах.
А ще розповідали про те, що такої Прощеної неділі і яких традицій потрібно дотримуватися.