В Україні провели масштабне опитування на тему "Сприйняття людей з інвалідністю в суспільстві". Результати показали, що українці цілком нормально приймають таких громадян, однак соціальна інфраструктура міст до цього не пристосована.
Про це повідомляє РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на результати соціологічного дослідження компанії "Рейтинг".
За результатами опитування, більшість респондентів посередньо та погано оцінили стан сфер й ініціатив для людей з інвалідністю в їхніх містах.
Найпоширенішою проблемою, яку згадували українці, є неможливість дістатися до верхніх поверхів будівель. Особливо це стосується лікарень, де реабілітаційні кабінети розташовані на 2-3 поверхах.
Різні сфери життя отримали такі оцінки за пристосованість для людей з інвалідністю:
Найгірше українці оцінили стан громадського транспорту в контексті використання людьми з інвалідністю.
Скриншот
Цікаво, що рівень можливостей у різних сферах українці оцінили значно краще:
При цьому можливості для військових, які отримали інвалідність на війні, оцінюють вище, аніж для цивільних людей з інвалідністю. Причиною на це є думка, військові, які втратили своє здоров'я, повинні отримувати від суспільства більше допомоги та підтримки.
Скриншот
64% опитаних вважають, що суспільство позитивно ставиться до військових з інвалідністю. Щодо цивільних людей з інвалідністю більше говорять про нейтральне ставлення - 48%.
Натомість більшість учасників якісного дослідження вважали, що ставлення до людей з інвалідністю в суспільства скоріше байдуже та нейтральне, а війна, щоденні загибелі військових і травмування, велика кількість людей з видимою інвалідністю на вулиці, викликає звикання до такого стану речей.
Скриншот
Раніше ми розповідали про те, що українці скаржаться на порушення мовного закону.
Читайте також, як українцям отримати стипендію на навчання в Австрії.