Шахраї почали використовувати інформацію про обмін полонених, який відбувся минулого тижня, для своїх злочинних схем. У профайлах злочинців можуть бути фото чи відео з обміну полоненими.
Деталі про цю схему розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на повідомлення омбудсмана Дмитра Лубінця в Telegram.
Він розповів, що у соціальних мережах з'явилися аккаунти, які представляються звільненими з полону захисниками. Вони обіцяють надати інформацію начебто про військових, яких "бачили" у ворожому полоні. Звісно, за свою інформацію, вони просять грошове винагородження.
Для того, аби бути більш схожими на повернутих воїнів, у профілях шахраїв можуть бути фото та відео з "обміну 230" чи фото або відеоматеріали з попередніх обмінів.
Україна повернула з полону 230 військових (t.me/V_Zelenskiy_official)
Омбудсман застерігає українців від такої схеми шахрайства й просить не скидати гроші за сумнівну інформацію.
"Не вірте цьому! В жодному разі не надсилайте гроші! За цими сторінками та профілями у соціальних мережах ховаються шахраї. Будьте пильні та звертайтеся тільки до офіційних ресурсів Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими", - написав Дмитро Лубінець.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, в Україну повернулося 230 громадян, які знаходилися майже два роки у полоні Росії.
А ще розповідали про те, чому не варто відповідати на дзвінок з незнайомого номеру телефону.