ua en ru

З малої чи великої літери? Як правильно писати назви державних свят

З малої чи великої літери? Як правильно писати назви державних свят Як писати назви державних свят - з малої чи великої літери (фото: freepik.com)

Коли ми говоримо про свята, то великого значення не має їх правопис. Але для правильного написання назв державних свят необхідно знати основні правила, бо постійно виникають суперечки - які слова пишуть з великої літери, а які з малої.

Як потрібно писати назви державних свят і коли потрібно використовувати велику та малу першу букву, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на роз'яснення мовознавця та педагога Олександра Авраменко на каналі в YouTube.

День вчителя, Новий рік, День Незалежності, день святого Миколая - як правильно писати назви цих свят за правилами?

"Приватні свята пишемо з малої букви. Наприклад: день народження. А ось з державними святами - інакше. Якщо назва складається з двох або більше слів, то тільки перше слово треба писати з великої букви. Наприклад: День учителя, Новий рік, День пам'яті та примирення", - пояснює мовознавець.

Але з цього правила є й виключення, де велику букву потрібно писати не тільки у першому слові.

"Є три великих державних свята, у яких усі слова пишуться з великої літери: День Конституції, День Соборності, День Незалежності", - зазначив Олександр Авраменко.

Він додав, що є ще один нюанс у написанні "дня народження".

"Фразу "З Днем народження!" зазвичай пишемо з великої літери. Та насправді слово "день" потрібно писати з малої - "З днем народження!"- додав експерт.

Однак якщо ви хочете продемонструвати свою особливу повагу до людини, яку вітаєте, то не буде гріхом у вітальній листівці чи соціальних мережах написати слово "день" з великої букви. У такий спосіб виявите повагу до цієї людини.