Максимальна користь для організму. Нутриціолог розповіла, що треба їсти, щоб бути здоровим
Основою здоров'я є різноманітне харчування, яке забезпечує організм усіма необхідними вітамінами, мінералами та іншими поживними мікроелементами. Деякі продукти так багато мають цих речовин, що їх називають суперфудами.
Про те, які продукти треба ввести у свій раціон, аби бути здоровим, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію нутриціолога Анастасії Голобородько у Telegram.
Що треба знати про суперфуди
"Жоден продукт - не здатний дати людині повноцінне харчування, користь та здоров'я. Важливим є здоровий раціон з різноманітним меню з різних груп продуктів та їх якість, а також контроль порцій. Є ряд продуктів особливого призначення, які приносять організму максимальну користь", - каже експерт.
За її словами, список сучасних "суперфудів" досить простий. Залишається лише переглянути свій раціон і додати до нього деякі продукти.
Ягоди
"Ягоди - це найкращі фрукти. У них багато клітковини, мало цукру, а той, що є, - натуральний та підкріплений спектром мікронутрієнтів. Ягоди гарні завжди і навіть не в сезон, тому що в замороженому стані практично настільки ж корисні, як свіжі", - говорить Голобородько.
Риба
Це хороша практично щоденна заміна м'яса. За словами нутриціолога, їсти м'ясо щодня не обов'язково, а іноді взагалі не показано. Замінювати звичні птицю та яловичину жирною рибою - гарна звичка. З риби можна отримувати повноцінні білки та Омега-3.
Темна листова зелень
"Їсти зелень, салати та листові овочі потрібно. Особливо - шпинат, листову капусту, руколу, естрагон, кінзу і мікрогрін. Зелень - це той самий anti-age. Антиоксидантний набір мінералів та вітамінів, а ще клітковина стають на захист та очищення судин, включаються в роботу з холестерином та жовчними кислотами. І чим темніший лист і більше в ньому кольорових пігментів, тим корисніше", - пояснює нутриціолог.
Горіхи та насіння
Горіхи і насіння - відмінне джерело сирих, здорових мононенасичених жирів. Це найкраща добавка до салату і найкращий перекус у дорозі. Плюс вони підвищують користь решти їжі, адже більшість вітамінів - жиророзчинні.
Хрестоцвітні овочі
Голобородько радить їсти цвітну капусту, кейл, листову гірчицю, кольрабі, броколі і брюссельську капусту. Овочі повинні становити половину тарілки.
"Якщо на тарілці будуть овочі з цього набору - радості нутриціолога не буде меж. Розчинна клітковина, вітаміни та фітохімічні речовини індоли, тіоціанати та нітрили превентивно працюють проти деяких видів онкологічних захворювань та стежать за станом кишківника", - наголошує експерт.
Ферментовані продукти
Кімчі, місо-паста та місо-супи, соління без цукру, ферментовані соєві сири багаті на пробіотики не менше, ніж йогурти та кефір. Тому краще вибирати рослинні продукти.
Пребіотики
Імунітет залежить від здоров'я кишківника і корисних бактерій у ньому.
"У списку пребіотиків - цибуля, часник, порей, з якими зручно готувати будь-яку овочеву страву. Спаржа і топінамбур хороші для незвичайного гарніру. Яблука, банани - зі звичних, але важливих продуктів. Насіння льону, кунжут, гарбузове насіння - як добавка в будь-який салат і рататуй. У раціоні також мають бути цілісні нешліфовані злаки і листова зелень", - каже Голобородько.
Рослинний білок
Відмовлятись від м'яса не потрібно, але частіше віддавайте перевагу рослинному білку. Нутриціолог радить їсти тофу та місо, зелену сочевицю і нут, стручкову квасолю, чорні та червоні боби.
Читайте також про те, який несподіваний фактор провокує набір зайвої ваги.
Раніше ми писали про те, яке насіння підтримує здоров'я серця.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.