Киянку Тетяну Близняк журналісти сфотографували у перші дні повномасштабного російського вторгнення. Разом із чоловіком та новонародженою донькою вона спустилася в метро під час ракетних обстрілів.
Угорський фотограф зробив знімок, як мама годує свою малечу, сидячи на підлозі київського метро. Знімок одразу охрестили "Мадонна в київському метро". Потім з'явився малюнок та ікона, що тепер висить в італійському храмі.
Що відомо про "Мадонну з київського метро" і як її родина прожила останні 10 місяців, розповіли у ТСН.
Фотографія Тетяни швидко розлетілася в соціальних мережах і потрапила до багатьох світових ЗМІ. Художниця з Дніпра перенесла зображення на малюнок, який перетворили на ікону. Наразі ця ікона висить в одному з храмів Неаполя.
Тетяна з чоловіком м малюком поїхали з Києва на Львівщину, зараз вони живуть за півтори години їзди від міста - у бабусі.
"Ми покинули Київ, переїхали до безпечнішого регіону, щоб уберегти нашу дочку. 25 лютого, у день, коли зробили фотографію, що облетіла світ, ми ночували в метро. Коли ми спустилися в метро, дочка прокинулася і треба було її годувати. Постелила собі ковдру, годувала, ось такий збіг обставин, що на цей момент прийшли журналісти та попросили зробити фото. Ми не відмовили", - розповіла Тетяна.
Фотографію побачила художниця з Дніпра та перетворила її на картину. Марина Соломеннікова пояснила, що це уособлення всіх жінок України.
"Я уособила просто всіх жінок України, які на той час ховалися в метро. Десь у підвалах дівчина сидить у худі, видно позаду рекламу, схему метро, і мені здається, це чудово поєдналося", - додала художниця.
Образ сучасної "Мадонни" розмістив на стіні храму священник у передмісті Неаполя.
"Образ відсилає до тих страждань, які зазнала Богородиця, яка мала втекти від переслідування Ірода, вона була біженкою в Єгипті. Дуже близька до наших реалій", - пояснив священник В'ячеслав Окунь.
Скріншот
Тетяна називає випадковістю, що вона стала символом матерів, які захищають дітей від куль та ракет.
"Те, що я потрапила до кадру журналістів і це фото облетіло весь світ, набуло популярності, на наше життя це не сильно вплинуло, крім того, що кілька разів давала інтерв'ю", - розповіла київська "Мадонна".
Марічці вже виповнився рік. Її перший день народження відзначали у бабусі. Тетяна прикрашає ялинку, поки донька спить. А поруч бігають два мопси - Фібі та Бафі. Бафі - теж біженка. Її кинули на Харківщині й завдяки волонтерам, які собаку знайшли та розмістили фото в інтернеті, вона знайшла нову родину.
"Будь-який звук - вона відразу підривалася, заводилася і гавкала, як сторожовий пес. Не спала. Точніше, від знемоги вже засинала, але сидячи", - згадує Тетяна.
Маша у свій рочок чудово розвивається і росте. Мама дівчинки зазначає, що маля не усвідомлює того, що відбувається, і це навіть тішить.
"У нас теж вимикають світло, багато часу проводимо у темряві, але вона якось реагує на це спокійно", - додає Тетяна.
Війна кардинально змінила її життя. Це страшно і Тетяна зізнається, що боляче до сліз. Але труднощі об'єднують, жага до перемоги дає сили на боротьбу. Повертатися до рідної столиці сім'я планує лише після того, як ворог буде переможений. І киянка сподівається, що це станеться вже навесні.
До речі, раніше ми писали про те, що у Києві з'явилася ще одна мадонна з немовлям – урятувала дитину під час обстрілу.
А ще розповідали про те, що в перші дні війни в київському метро народилося немовля.