У Львові облаштують терапевтичний сад для ветеранів. Ось яким він буде
У Львові облаштують сад відновлення для реабілітації ветеранів та людей із посттравматичним стресовим розладом. Зелену зону реалізовуватимуть за проектом данського містопланувальника Мікаеля Колвілл-Андерсена. Аналогічний терапевтичний сад планують створити і в Києві.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію Львівська міська рада.
При підготовці матеріалу також використали джерело: Rfi.
Що таке терапевтичний сад
Терапевтичні сади є поширеним явищем у Данії - там вони є майже в кожному місті. Такі зелені зони почали облаштовувати там 10-15 років тому для ветеранів, які повернулися з Іраку й Афганістану. Вони допомагають людям із психологічними травмами впоратись із їхніми наслідками.
У Львові сад облаштують на базі центру реабілітації Unbroken. У ньому ростимуть різноманітні дерева та кущі, а садові зони поділять з урахуванням різних психологічних станів пацієнтів.
"Для мене велика честь мати змогу запровадити сади відновлення в Україні. Це дуже важливе рішення для ваших потреб. І тут я відчуваю неймовірну підтримку. Я хочу створити один-два пілотних проекти, навчити професіоналів, архітекторів з усієї України як з цим працювати. Я просто хочу, щоб таке було в кожному місті України", - розповів Колвілл-Андерсен.
Ось так виглядатиме терапевтичний сад (фото: Мікаеля Колвілл-Андерсен)
У Києві змінилось місце для облаштування саду
Терапевтичний сад у Києві раніше планували створити на Подолі на ділянці на Притисько-Микільській вулиці між будинками № 1 та № 5. Але зараз план дещо змінили і перемістили облаштування зеленої зони на територію "ПСИХІАТРІЇ" - колишньої Київської міської психіатричної лікарні № 1 ім. Павлова.
"Це найбільша в Європі психіатрична лікарня. І я познайомився з її директором, який дозволив побудувати сад на лікарняній землі", - розповів Колвілл-Андерсен.
За задумом містопланувальника, сад має запрацювати до червня. Зелена зона буде поділена на три частини, відповідно до рівня психічних травм. Перша - для дуже замкнутих людей, які не можуть спілкуватися з людьми і навіть вийти на вулицю. Друга - для людей, які готові до спілкування. Третя - для тих, хто готовий до повноцінної комунікації.
Раніше ми показували візуалізацію, як планують змінити залізничний вокзал у Львові.
Читайте також про те, що у Львові планують облаштувати громадський простір із мультимедійними зонами.