"Льодяні" руки не є ознакою: педіатр розповіла, як перевірити, чи дитині холодно
В холодну пору року у батьків постійно виникає головне питання: чи дитині не холодно на вулиці. Педіатр назвала спосіб, який допоможе дізнатись, чи не холодно дитині під час прогулянки.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram-сторінку педіатра, дитячого алерголога та сімейного лікаря Діани Протоковило.
Як перевірити, чи дитині не холодно
Досить часто батьки одягають на дитину чим більше одягу, якщо її ручки або ніжки холодні.
За словами лікаря, це велика помилка. В діток терморегуляція працює дещо інакше, ніж у дорослих.
Найкраще перевіряти, чи дитині не холодно - позаду на спині між лопатками або в ділянці нижче шиї. Тому, якщо там тепло, то це означає, що все гаразд.
Але якщо там прохолодно, значить, дитині холодно і потрібно додатково накрити її ковдрою або одягнути. Якщо між лопатками мокро, то вона вже перегрілася.
При цьому руки або ноги можуть бути холодними.
"Не варто перегрівати дітей, особливо тим, які вже самі ходять і бігають, адже вони набагато активніші ніж дорослі. Вони не посидючі і постійно бігають і в такому темпі їм однозначно спекотніше, ніж нам коли ми сидимо і спостерігаємо за ними", - додала педіатр.
Як уникнути перегріву
Потрібно постійно контролювати температуру в приміщенні. Також варто регулярно провітрювати приміщення.
До того ж не варто кутати в декілька шарів одягу в домашніх умовах. Більше кутати - частіше хворіти.
Не одягати дитині синтетичні речі, на голе тільце, оскільки штучний матеріал не дозволяє відводити вологу і не дає циркулювати повітрю для забезпечення нормальної терморегуляції.
Діти також повинні спати в місці віддаленому від радіаторів, грілок та обігрівачів.
Надавайте перевагу 100% натуральним тканинам, які торкатимуться шкіри малятка.
Раніше ми повідомляли, який термометр краще для дітей: ртутний, електронний чи спиртовий.
Читайте також, яка помилка батьків зробить дитину нещасливою.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.