"Лінивий" гуцульський дерун з білими грибами: український рецепт ситної страви в соусі
Попри поширену форму цієї картопляної страви, деруни можуть бути аж ніяк не маленькі. Ба більше - деруни готують не лише смажачи картопляну масу, а й "лінивим" способом - запікаючи в широкій формі та поливаючи готову страву соусом.
Про те, як готувати гуцульський дерун, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на кулінарний YouTube-канал "Закарпатська Господиня".
Що потрібно для лінивого деруна
Для того, щоб приготувати дерун по-гуцульськи простим методом, потрібні наступні продукти:
- картопля - 1,6 кг;
- фарш (свинина) - 1 кг;
- гриби (білі або печериці) - 400-500 г;
- борошно - 130 г;
- молоко - 600 мл;
- сметана - 200 мл;
- яйця - 3 шт.;
- цибуля - 3 шт.;
- морква - 1-2 шт.;
- сир - 250 г;
- часник - 2 зубчики;
- куркума - 1 ч. л.;
- солодка паприка - 2 ч. л.;
- олія - 1 ст. л.;
- сіль - до смаку;
- перець - до смаку.
Як готувати дерун по-гуцульськи
Для приготування цього гуцульського деруна радять брати невелику форму для випічки 26х32 см. Заздалегідь підготуйте інгредієнти - помийте картоплю з морквою, очистьте їх від шкірки. Цибулю та часник також потрібно почистити.
Картоплю рекомендують натерти на маленькій тертці, а 1 цибулю та часник радять перемолоти в м'ясорубці чи блендері. Після цього ретельно перемішайте інгредієнти.
Натріть картоплю для деруна по-гуцульськи (скриншот / Закарпатська Господиня)
В окрему миску розбийте яйця, збийте їх до однорідності, а потім влийте в картоплю. Також додайте куркуму і перець до смаку.
Перемішайте картопляну масу, а потім всипте 80 г борошна. Після цього ще раз перемішайте інгредієнти і перелийте в керамічну форму, змастивши її олією.
Розрівняйте шар картопляної маси і випікайте основу для деруна в розігрітій до 200 градусів до готовності.
Як запікати дерун в духовці (скриншот / Закарпатська Господиня)
В цей час приготуйте начинку для лінивого деруна. Для цього потрібно нарізати на дрібні кубики 1 цибулю та присмажити її до світлого золотистого кольору.
Моркву натріть на дрібній тертці та додайте до цибулі, обсмажте все протягом декількох хвилин. Потім додайте до продуктів фарш, 1 ч. л. паприки, і, розбиваючи ложкою грудочки, смажте начинку до готовності.
Приготуйте м'ясну начинку для деруна (скриншот / Закарпатська Господиня)
Для приготування соусу, необхідно помити гриби та нарізати їх на скибочки. Останню цибулину також слід нарізати на кубики - її треба присмажити в глибокій каструльці з товстими стінками, присипавши паприкою. Потім додайте гриби і, перемішуючи, смажте до готовності.
Присмажте гриби з цибулею для соусу (скриншот / Закарпатська Господиня)
В окремій мисці змішайте решту борошна зі сметаною, потім влийте молоко - і ще раз перемішайте. Після цього суміш потрібно влити в каструльку з грибами, перемішати соус, і трохи проварити суміш на невеликому вогні до загустіння.
Тепер потрібно поєднати частини деруна - на запечену картопляну основу викладіть м'ясну начинку, зверху присипте натертим сиром та помістіть страву в духовку на декілька хвилин, до розплавлення сира. Перед подачею полийте дерун грибним соусом.
Раніше ми писали про те, як готувати меживо з баклажанів за старовинним українським рецептом.
А також розповідали, як готувати український борщ з вишнями за рецептом з Кременця.