Деякі розрекламовані препарати насправді не мають лікувального ефекту та не входять у жодний медичний протокол. Застосування таких засобів не те, що не покращить здоров'я, а може й погіршити його.
Про те, які популярні фармацевтичні засоби насправді не мають доказової ефективності, розповіла гінеколог Олена Арендар на сторінці в Instagram.
"Фуфломіцини - це ліки "пустишки". Препарати без доведеної або сумнівної ефективності, а це означає, що при їх прийомі немає ніяких гарантій, чи принесуть вони користь чи є небезпечними. Серед них гомеопатичні, рослинні лікарські засоби та харчові добавки", - пояснює лікар.
Арендар наголошує, що фуфломіцини продовжують залишатися популярними серед українців.
"Ліки з відсутністю доказової ефективності не тільки спустошують гаманець, але і можуть принести шкоду здоров'ю. Ці препарати відсутні в клінічних протоколах, в стандартах надання медичної допомоги, недостатньо вивчені з точки зору безпеки", - говорить експертка.
Також Арендар застерігає, що приймаючи марні пігулки, можна втратити час, замість того, щоб отримувати повноцінне і своєчасне лікування.
Список препаратів:
"Запам'ятайте, що немає таблеток, які зміцнюють імунітет. ГРВІ не лікують противірусними препаратами. А вірус папіломи не лікується ніякими медикаментами", - наголошує Арендар.
Лікар також додає, що наведений список - неповний, до нього можна ще віднести багато інших препаратів.
Перевірити ефективність препаратів можна на сайті Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) або ж на українському порталі dokazovo.in.ua
Для пошуку інформації по конкретному лікарському засобу, введіть назву препарату і дізнайтеся, чи є він ефективним за оцінками міжнародних організацій.
Раніше ми розповідали про те, що лікарі застерігають від прийому популярного препарату.
Читайте також про те, що обов'язково має бути в аптечці кожної жінки.