Напередодні весни багато людей вдаються до екстремальних дієт, аби швидко втратити вагу й набути бажаних форм. Проте деякі популярні режими для схуднення можуть бути дуже небезпечними для здоров'я
Про це розповіла дієтолог Світлана Павлюк на своїй сторінці в Instagram.
"На відміну від інтервального голодування, яке може стати способом життя, до кетодієти я ставлюсь з обережністю. Головний принцип кето заміна глюкози здоровими жирами в якості джерела енергії для організму: 60-70% здорових жирів, середня кількість білка і мала кількість вуглеводів-5% (це 30-50 г)", - пояснює експерт.
За словами Павлюк, декілька днів в такому режимі і організм починає виробляти кетони. Вони утворюються в печінці із жирових тканин організму і жирів, що вживаються.
Протипоказами для дотримання кетодієти є захворювання ШКТ, печінки і жовчного міхура, нирок, особливо каменеутворення.
А також діабет 1 типу, вагітність і лактація. Не можна дотримуватися такого режиму схуднення людям із гіпертонією та підвищеним холестерином, бо зростає ризик інфаркту та інсульту.
"Оптимальний термін для дотримання кетодієти від 1 до декількох місяців. Але майте на увазі, як тільки раціон стане колишнім, бо постійно жити на кето неможливо, об‘єми і вага повернуться знову", - застерігає лікар.
Раніше ми розповідали про 5 причин, через які люди не можуть схуднути.
Читайте також про те, як назавжди позбутись жиру на животі.